Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Ugoda w sprawie śmiertelnego potrącenia przez autonomiczny samochód Ubera Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Ugoda w sprawie śmiertelnego potrącenia przez autonomiczny samochód Ubera

Pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem autonomicznego pojazdu Ubera nie będzie miał finału w sądzie. Jak donoszą zachodnie media firmie Uber udało się zawrzeć ugodę z rodziną ofiary, Elaine Herzberg. Szczegóły ugody objęte zostały tajemnicą.

W całej historii zastanawiające jest tylko jedno: wstępna analiza przeprowadzona przez policję jednoznacznie wskazuje, że nieuwaga ofiary była przyczyną wypadku. Kobieta postanowiła przekroczyć jezdnię w miejscu słabo oświetlonym, mimo, że niedaleko znajdowało się oświetlone, widoczne przejście.

 

Biorąc pod uwagę wstępne przyczyny wypadku podane przez policję, ugoda Ubera wydaje się nielogiczna. Nawet, jeśli chodzi o pozytywny wizerunek firmy, szybko mogą powstać teorie spiskowe. Czy na pewno czujniki i oprogramowanie pojazdu autonomicznego zadziałały tak, jak powinny?

 

Czy gdyby człowiek prowadził samochód doszło by w ogóle do wypadku? Wielu ekspertów uważa, że nie.

 

Jeśli policja z Tempe nie upubliczni kompleksowych wyników śledztwa "teorie spiskowe" będą się pojawiać. Jedno jest pewne: rozwój tej technologii będzie zależał przede wszystkim od zaufania społecznego. Mamy nadzieję, że jeśli faktycznie w oprogramowaniu czy działania czujnika tkwił błąd ta bolesna nauczka będzie budujacym motywatorem, żeby taka sytuacja nigdy więcej się nie wydarzyła.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści