Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Ubezpieczyciele bogacą się kosztem kierowców! Poseł domaga się zmian Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Ubezpieczyciele bogacą się kosztem kierowców! Poseł domaga się zmian

Zbyt wysokie stawki OC i mało przejrzyste zasady honorowania bezszkodowych kierowców – to zarzuty, jakie wysunął w poselskiej interpelacji Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem ubezpieczyciele wykorzystują swoją pozycję.

Zdaniem posła ubezpieczyciele w bardzo niejasny sposób przedstawiają korzyści dla kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie. Informacje na temat składek – ich wysokości, zasadności czy prognoz, są niejasne i przez to trudne do zrozumienia. Kierowcy nie wiedzą zatem w jakiej sytuacji i za jaką historię ubezpieczenia mogą zostać nagrodzeni niższą składką.

 

Poseł Kosiniak-Kamysz zwraca także uwagę na fakt, że choć liczba pojazdów bardzo szybko rośnie, a liczba wypadków maleje, składki na ubezpieczenie OC ciągle idą w górę, choć powinny stać w miejscu.

 

Jak zbadała Wirtualna Polska, w ciągu ostatnich 17 lat liczba zarejestrowanych w Polsce pojazdów podwoiła się i wynosi dziś 22 mln. Jednocześnie faktycznie spada liczba wypadków – w ciągu ostatnich 10 lat zmalała ona o 33 procent, liczba śmiertelnych ofiar zdarzeń drogowych o 48 procent, a liczba rannych o 37 procent.

 

Z raportów Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że ubezpieczyciele systematycznie zwiększają przychody ze składek na ubezpieczenie OC. I choć rosną również kwoty wypłat w ramach ubezpieczeń, ich wzrost jest niewspółmierny do wzrostów cen polis.

 

Posłowi nie podoba się także kompletnie nieczytelny system zniżek, w którym nie wiadomo komu i za co one przysługują. Chciałby uproszczenia zasad i uporządkowania zniżek w zależności od historii ubezpieczenia. Interpelacja w tej sprawie została skierowana do minister finansów.

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści