Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Trójkołowcem pojedziesz na kategorię B. Posłowie zaskakująco zgodni Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Trójkołowcem pojedziesz na kategorię B. Posłowie zaskakująco zgodni

Prawo jazdy kategorii B od trzech lat – to w zasadzie jedyny warunek, który trzeba będzie spełnić, by pojechać trójkołowcem. Niemal wszystkie kluby poselskie popierają projekt.

W projekcie zmian w Ustawie o kierujących pojazdami mowa jest przede wszystkim o osobach niepełnosprawnych, dla których bardzo często prawo jazdy kategorii A jest nieosiągalne. A tylko taki dokument umożliwia dziś legalne poruszanie się pojazdami trójkołowymi.

 

Posłowie chcieliby zatem rozszerzyć artykuł 6. ustawy o zapis, który umożliwiałby posiadaczom prawa jazdy kategorii B poruszanie się także trójkołowcami. Jedynym warunkiem byłby tutaj trzyletni staż – w nowelizacji nie ma mowy o mocy, pojemności czy wieku kierowcy, jak to ma miejsce w zapisie dotyczącym motocykli 125 cm3.

 

Pomysłodawcy nowelizacji nie wprowadzili także ograniczenia dotyczącego osób bez niepełnosprawności. W praktyce zatem 21-latek z niewielkim stażem bez problemu pojedzie 115-konną Yamahą Niken. Projekt poparty został jednak przez kluby poselskie niemal jednomyślnie, co oznacza, że prawdopodobnie bez problemu przejdzie w głosowaniu.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści