-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Tor Lublin czynny tylko do końca 2014 roku?! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Tor Lublin czynny tylko do końca 2014 roku?!

Tor Lublin to jedno z nielicznych dostępnych miejsc w Polsce dla fanów motoryzacji, gdzie za niewielkie pieniądze można doskonalić technikę jazdy. Niestety obiekt staje się powoli legendą.

Jak informują władze miasta Lublin, od 1 stycznia 2015 tor zakończy swoją działalność. Jazdy po torze Lublin będą odbywały się tylko do 31 grudnia 2014. Niedługo teren, który odwiedzało w sezonie setki motocyklistów i wielbicieli jazdy bokiem zostanie zrównany z ziemią. Wpuszczone zostaną koparki, które zasypią teren ziemią, a to wszystko przez protesty mieszkańców z pobliskich osiedli mieszkaniowych.

 

Przypomnijmy, że osiedle wokół omawianego obiektu powstało już w momencie funkcjonowania toru. Wydawać by się zatem mogło, że istnieje takie pojęcie jak "prawo pierwszeństwa". Niestety żyjemy w kraju absurdów, a tor Lublin zniknie niebawem z mapy Polski...

 

Na początku bieżącego roku podjęto już próbę likwidacji obiektu i nawet przywieziono ziemię, którą ma zostać on zasypany, ale z niewyjaśnionych bliżej powodów przedłużono mu żywot o kilka dodatkowych miesięcy. PZM nie wiele robi, żeby uratować sytuację więc być może w nowym miejscu powstanie kolejne centrum handlowe?

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Tor Lublin Tor Lublin
Tor Lublin Tor Lublin
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści