-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Inne testy TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa test, opinie i oceny

Dziś praktycznie każdy telefon wyposażony jest w nawigację i mapę, a zegarki potrafią liczyć nasze kroki i zapisywać ścieżkę, którą się poruszamy. Wszystko to dzięki możliwości odbierania sygnału GPS. Nic więc dziwnego, że producenci urządzeń nawigacyjnych ambitnie odświeżają swoją ofertę tak, by klienci nie porzucili ich produktów na rzecz smartfonów. Mieliśmy przyjemność przejechania wielu kilometrów wraz z nową nawigacją motocyklową TomTom Rider 400.

TomTom Rider 400 został stworzony specjalnie dla motocyklistów, choć można go używać również w samochodzie. W tym przypadku konieczny będzie zakup dodatkowego uchwytu, bądź wybrania pakietu premium, w którym znajduje się ów uchwyt wraz z zabezpieczeniem przed kradzieżą i futerałem ochronnym.

 

Nowy TomTom został całkowicie przeprojektowany. Oferuje informacje drogowe, komunikaty audio przekazywane są przez wbudowany głośnik lub bluetooth do urządzeń głośnomówiących albo zestawów słuchawkowych. Ma jasny ekran, który możemy obsługiwać w rękawiczkach. Dodatkowo jest on przystosowany do pracy w jasnym słońcu.

 

Urządzenie można montować w pozycji pionowej. W takiej konfiguracji bardzo przypomina widok znany ze smartfonów. Jest to ciekawe ustawienie, bo w tym widoku na ekranie widzimy więcej informacji o tym, co znajduje się przed nami na szlaku. Oczywiście wszystko zamknięte jest w wodoodpornej obudowie, która wyglądem kojarzy się z bardzo solidne wykonanymi urządzeniami wojskowymi.

 

Nowe i niespotykane do tej pory są opcje ustawiania tras i jej nagrywania. Motocyklista ma do wyboru trasy po krętych drogach, drogi o największej różnicy wzniesień czy wycieczkę w tę i z powrotem. Wszystko to można zaplanować na komputerze, pochwalić się w mediach społecznościowych lub przesłać znajomym, z którymi chcemy udać się w podróż.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Tagi

Oceń ten materiał:
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa TomTom Rider 400
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa - fot. 2 TomTom Rider 400
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa - fot. 3 TomTom Rider 400
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa - fot. 4 TomTom Rider 400
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa - fot. 5 TomTom Rider 400
TomTom Rider 400 – pancerna nawigacja motocyklowa - fot. 6 TomTom Rider 400
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści