Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju To podatek na kampanię wyborczą! Posłowie żądają zniesienia opłaty emisyjnej Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

To podatek na kampanię wyborczą! Posłowie żądają zniesienia opłaty emisyjnej

Całkowite zniesienie opłaty emisyjnej zaproponował klub poselski Kukiz'15. Zdaniem posłów to ukryty podatek, który służy finansowaniu kampanii wyborczej PiS.

Przypomnijmy – oficjalnie opłata emisyjna ma na celu finansowanie transportu opartego na paliwach alternatywnych (wodór i elektryczność), a jednocześnie ograniczyć transport oparty na benzynie i dieslu. Pozyskane środki trafią do dwóch instytucji – Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

 

Posłowie klubu parlamentarnego Kukiz'15 głośno powiedzieli jednak to, co większość z nas podejrzewała od dawna – opłata emisyjna, to kolejny podatek, którym kierowcy mają finansować polityczne plany Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Stanisława Tyszki z Kukiz'15 partia rządząca zamierza pieniędzmi zabranymi kierowcom pokryć koszty kampanii wyborczej.

 

Portal bankier.pl wyliczył, że opłata emisyjna spowoduje wzrost wydatków na paliwo w gospodarstwach domowych co najmniej o 2%.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści