-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Test nawigacji motocyklowej: Becker Mamba.4 plus – aspiruje! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Test nawigacji motocyklowej: Becker Mamba.4 plus – aspiruje! test, opinie i oceny

Wszyscy, którzy zgodzili się wziąć udział w mojej mini ankiecie, przyznali zgodnie: jeśli używałeś nawigacji Google, to już nic innego nie zaspokoi twoich potrzeb. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy da się przynajmniej w satysfakcjonujący sposób dojechać do celu będąc prowadzonym przez nawigację Becker Mamba.4 plus? I zdziwiliśmy się całkiem pozytywnie, bo to urządzenie naprawdę przyjazne motocyklistom.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę ze sposobu pozyskiwania danych przez Google, który przekłada się później na doskonałość jego systemu. Jesteśmy temu przeciwni i nie podoba nam się to, ale cel uświęca środki. Chcielibyśmy jednocześnie, aby producenci nawigacji mogli skopiować część stosowanych przez niego mechanizmów. Tak jest w przypadku Becker Mamba.4 plus, która z jednej strony ma dużo funkcjonalnych rozwiązań, z drugiej niektóre opcje odpalane są dość nieintuicyjnie.

 

Nawigacja motocyklowa Becker Mamba.4 plus

Becker Mamba.4 plus - mocowanie i akcesoria

Wraz z zestawem otrzymujesz solidne uchwyty firmy RAM Mount, mocowania do motocykla na kierownicy (plus zabezpieczenie z tworzywa przed zarysowaniami) oraz przyssawkę samochodową. W obu przypadkach uchwyty możesz ustawić w zasadzie w dowolnej konfiguracji. Do tego dostajesz ładowarkę z dwoma końcówkami – zapalniczki oraz do montażu na krótko – bezpośrednio do akumulatora zakończoną estetycznymi złączkami (musieliśmy je niestety zmiażdżyć, gdyż w pierwotnej wersji uniemożliwiały zainstalowanie Mamby na niektórych motocyklach). Wtyczka do uchwytu nawigacji jest wodoodporna. W zestawie znajdziesz również kabel USB oraz miękki pokrowiec.


Uchwyt dokujący urządzenie jest prosty w obsłudze. Wpychasz w niego nawigację, następnie zatrzaskujesz klapkę u góry i dokręcasz czerwoną śrubę zabezpieczającą. Możesz to z powodzeniem zrobić w rękawicy motocyklowej, a patent ten gwarantuje, że nie zgubisz nawki nawet jeżdżąc po dziurach i bezdrożach.

 

Nawigacja motocyklowa Becker Mamba.4 plus

Becker Mamba.4 plus - urządzenie i zasilanie

Sama nawigacja prezentuje się bardzo okazale. Może jest nawet trochę zbyt gruba. Wolelibyśmy po prostu widzieć ją cieńszą na rzecz większego wyświetlacza. Jej obudowa jest pokryta gumowatym tworzywem odpornym na uderzenia i zarysowania. Ciekłokrystaliczny ekran z powłoką antyodblaskową o przekątnej 4,3’ został wykonany z odpornego na zarysowania tworzywa. Plus za dobrą iluminację pozwalającą odczytać dane nawet w mocnym słońcu, jednocześnie tryb pracy nocnej nie męczy oczu. Slot USB oraz gniazdo microSD zostały ukryte w tylnej części urządzenia pod klapką. Nie jest to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie. Zastosowana tu bateria jest dość standardowa to BL-5C, którą można stosunkowo łatwo dokupić i wymienić.

 

Co ciekawe nawigacja Becker Mamba.4 plus oferuje również tymczasowe zawieszenie i zapisanie systemu na czas wymiany baterii. Nawigację cechuje wysoki stopień wodoodporności IP57 – wg teorii oznacza to możliwość przebywania pod wodą o głębokości 1m przez 30 minut. W praktyce nawigacja wracała z nami przez 180 km w ulewnym deszczu - w którym nawet przeciwdeszczowe kombinezony nasiąkły wodą – i nadal żyje.
Mamba oczywiście ma wbudowany głośnik, który posłuży wyłącznie podczas podróży samochodowych (względnie wycieczek pieszych lub rowerowych, bo taką funkcję również posiada). Motocyklistom pozostaje możliwość skorzystania z łączności bluetooth i sparowania nawigacji z zestawem słuchawkowym. Przydałyby się również przyciski ciszej / głośniej w obudowie, by funkcja ta stała się prostsza.

 

Becker Mamba.4 plus

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Tagi

Zobacz też

Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Nawigacja motocyklowa Becker Mamba.4 plus w teście Motogen.pl

33
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści