-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Test kombinezonu Modeka Chaser – skórzany komfort Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Test kombinezonu Modeka Chaser – skórzany komfort test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafił efektownie wyglądający, sportowo-turystyczny, dwuczęściowy kombinezon skórzany Modeka Chaser. Czy w dobie multifunkcjonalnych ubrań tekstylnych, wyposażonych w membrany, ocieplacze czy dziesiątki kieszeni, kombinezon skórzany ma w ogóle sens? Postanowiliśmy sprawdzić mocne i słabe strony tegorocznej nowości Modeki.

Modeka Chaser - konstrukcja

Chaser, to dwuczęściowy komplet sportowo-turystyczny (ze wskazaniem na „sportowo”) wykonany ze skóry bydlęcej o grubości 1,2-1,3 mm. Perforowaną podszewkę uszyto z poliestru, a spodnie zepniemy z kurtką suwakiem. Producent przewidział możliwość przypięcia rzepem wymiennych sliderów kolanowych (niestety nie dostarczanych razem z kombinezonem), oraz liczne kieszenie: trzy zewnętrzne, jedna w spodniach i dwie w kurtce, oraz (także w kurtce) dwie wewnętrzne, zapinane zamkiem błyskawicznym.

 

Pod względem designu, produkt wypada bardzo atrakcyjnie: kombinacja kolorów białego, szarego i wszechobecnej czerni wraz z czerwonymi wstawkami wygląda dynamicznie, a przy okazji nie jest narażona na przesadne ubrudzenie jasnych obszarów.

 

Zobacz inne nasze testy skórzanej odziezy motocyklowej:

Alpinestars Dyno - długowieczna kurtka - raport z 12 lat użytkowania

Modeka Black Star - uniwersalna skórzana kurtka motocyklowa - test

Kombinezon Modeka Kyalami

 

Chaser pasuje do większości motocykli z choćby minimalnymi genami sportu i zwyczajnie musi się spodobać. Jakość szwów, połączeń, wykrojów i napisów z logo producenta na wysokim poziomie. Warto dodać, że zamki błyskawiczne kurtki (główny, pod szyją oraz mankiety) są wspomagane wąskim, ale solidnym zapięciem za pomocą rzepa. Suwak kurtki jest dodatkowo wzmacniany na wysokości pasa solidną klamrą, a spodnie zapniemy za pomocą dwóch solidnych, metalowych napów.

Modeka Chaser - ergonomia

Kombinezon skórzany Modeka ChaserChaser mnie zaskoczył. Pierwsza przymiarka największego rozmiaru przebiegała dramatycznie. W stosunku do konkurencji numery wydają się zaniżone, a w głowie pojawiło się pytanie: „na kogo to szyją, czy w Niemczech nie ma już mężczyzn uczęszczających na Oktober Fest i pielęgnujących mięsień piwny?”. Jednak po dziesięciominutowym wciskaniu się w kombinezon i rozpoczęciu jazdy było już tylko lepiej.

 

Przez 30-40 km kombinezon doskonale dostosował się do mojej anatomii, potęgując odczucie, jakbym używał go od kilku sezonów. Dodatkowo sprawia wrażenie niezwykle lekkiego i cienkiego, zupełnie nie krępując ruchów. Za sprawą elastycznych wstawek, dwóch pasów regulacyjnych wewnątrz spodni i tzw. harmonijek (elastyczna skóra z dużą ilością przeszyć) Modeka okazuje się bardzo wygodnym kompanem w podróży.

 

Co ciekawe, już w czasie pierwszej jazdy nie było najmniejszych problemów, żeby zająć odpowiednią pozycję w zakrętach, schować się za owiewką czy wsiadać i zsiadać z motocykla. Biorąc pod uwagę początkowy kontakt z kombinezonem, jestem naprawdę pod wrażeniem ergonomii - w Chaserze praktycznie od samego początku jeździło mi się prawie tak samo wygodnie, jak w użytkowanym od kilku sezonów (w szczególności na torze), starym, jednoczęściowym kombinezonie konkurencji. 

Modeka Chaser - bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa testowany produkt wypada nieźle. Wprawdzie nie miałem okazji przetestować go w warunkach tak ekstremalnych, jak zrobił to Robert w zeszłym sezonie (link), ale  zastosowane rozwiązania pozwalają czuć się bezpiecznie. Protektory barkowe, łokciowe i kolanowe SaS-Tec certyfikowane wg EN 1621-1:2012, spełniają 2 poziom ochrony. Pianki absorbujące na plecach i biodrach możemy zastąpić protektorem plecowym SaS-Tec certyfikowanym odpowiednio EN 1621-2 oraz  EN 1621-1. Dodatkowo w kilku miejscach (uda, plecy, brzuch) wszyto neoprenowe wstawki tłumiąco-rozpraszające siłę uderzenia, które wraz ze wzmacnianymi szwami dopełniają pozytywnego obrazu Modeki Chaser w kategorii bezpieczeństwa.

 

Modeka Chaser - użytkowanie - na następnej stronie>>>

 

Strony:

Tagi

Zobacz galerię

Kombinezon Modeka Chaser

37
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści