Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Targi EICMA z nową lokalizacją? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Targi EICMA z nową lokalizacją?

Organizatorzy targów EICMA spotkali się w tym roku z delegacją Izby Handlowej z Dubaju. Rozmawiano między innymi o przyszłości targów.

Tegoroczne targi EICMA to około 1400 wystawców i 60000 gości z 44 krajów świata. Wśród gości z Dubaju był obecny również prezes tamtejszej Izby Handlowej - Hamad Buamim, którego przyjął dyrektor targów - Antonello Montante.

Buamim i Montante rozmawiali między innymi o możliwości organizacji targów EICMA właśnie w Dubaju. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ najwięcej motocykli sprzedaje się w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Są to tak zwane rynki rozwijające się, gdzie producenci motocykli inwestują najwięcej pieniędzy. Oczywiście sprzedaż motocykli wygląda tam nieco inaczej, ponieważ największą popularnością cieszą się proste, choć coraz bardziej nowoczesne konstrukcje z silnikami o małych pojemnościach.

Szacuje się, że w 2018 roku globalna sprzedaż motocykli osiągnie poziom 132,4 mln sztuk, a największy udział w tym wyniku będą miały właśnie wyżej wymienione regiony. To dlatego przedstawiciele Izby Handlowej z Dubaju chcą przekonać Włochów do organizacji targów EICMA w tym mieście. Nie wiadomo jednak czy miałaby to być osobna edycja, na której prezentowano by premiery motocykli przeznaczonych na tamtejsze rynki, czy całkowita przeprowadzka.

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Hostessy na targach EICMA 2015

84
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści