Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Tajniackie i oznakowane radiowozy BMW - będzie ich dużo więcej niż zakładano! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Tajniackie i oznakowane radiowozy BMW - będzie ich dużo więcej niż zakładano!

Zamiast 31 policja zamówi aż 82 nowe auta BMW. Do nieoznakowanych radiowozów BMW już zdążyliśmy przywyknąć. Mimo, że bardzo często słyszymy, że któreś z aut uległo rozbiciu, są zaskakująco skuteczne w walce z piratami drogowymi. Do służby trafią kolejne radiowozy tej marki, w tym najgorzej sprzedające się BMW w historii.

Mowa oczywiście o serii 3 Gran Turismo – w tej wersji samochód sprzedawał się na tyle słabo, że koncern nie stworzy nowszej wersji tego modelu. Co ciekawe, polska policja zamówiła aż 31 egzemplarzy Gran Tourismo, które jako radiowozy nieoznakowane już wkrótce rozpoczną walkę z piratami drogowymi. Być może chodziło o wyjątkowo atrakcyjną cenę – wspomniane 82 radiowozów ma kosztować 7 344 000 zł wobec konkurencyjnej oferty Skody na kwotę 7 903 980 zł.

 

BMW "3" Gran Tourismo - już wkrótce w służbie policji...

 

 Pozostałe 51 pojazdów po raz pierwszy w historii polskiej policji zasili flotę radiowozów oznakowanych, co poprawi warunki pracy policjantów a także w pewnym sensie powinno zadziałać prewencyjnie – być może część kierowców nie miałaby problemu z ucieczką przed KIĄ Ceed, ale w przypadku BMW wcale nie musi to być tak oczywiste.

 

Po zrealizowaniu zamówienia stan samochodów marki BMW w szeregach policji zwiększy się do 222 sztuk.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści