Suzuki ponownie liderem Mistrzostw Świata Endurance! - Motogen.pl

Suzuki Endurance Racing Team odzyskał prowadzenie w Mistrzostwach Świata Endurance. Zespół wywalczył drugą pozycję w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji i został liderem w klasyfikacji generalnej.

W niezwykle emocjonującym wyścigu, którego wiele zespołów nie ukończyło, team SERT (Suzuki Endurance Racing Team) w składzie Anthony Delhalle, Daisaku Sakai i Baptiste Guittet przejechał bezbłędnie i wywalczył drugie miejsce.

Zawodnicy na motocyklach Suzuki GSX-R 1000 po raz kolejny udowodnili, że ambicji i woli walki im nie brakuje. Uzyskany przez nich wynik pozwolił dziesięciokrotnym Mistrzom Świata i obrońcom tytułu wyjść na prowadzenie w klasyfikacji generalnej WEC.

Na torze Le Mans w czołowej dziesiątce wyścigu znalazły się aż trzy teamy ścigające się na motocyklach Suzuki GSX-R 1000, a wśród nich zespół Motors Events Bodyguard AMT, który zwyciężył w klasie Superstock.

Do zakończenia mistrzostw pozostała już tylko jedna eliminacja, która rozegrana zostanie 12 listopada na torze w Katarze.