Suzuki RMZ dominuje w Echo Valley - Motogen.pl

Zawodnicy zespołu Rockstar Motul Suzuki zdominowali zawody V rundy Mistrzostw Australii w Motocrossie na torze Echo Valley. Obie klasy Pro Open (450 ccm) i Pro Lites (250 ccm) zwyciężyli na motocyklach Suzuki RM-Z 450 i RM-Z 250.

W przeddzień wyścigów deszcz zmienił i tak trudny technicznie tor w prawdziwy poligon. W tych ekstremalnych warunkach mistrzowsko popisali się zawodnicy teamu Rockstar Motul Suzuki: Cody Cooper i Daniel McCoy. Obaj zwyciężyli w swoich klasach, dzięki czemu znacząco poprawili swoje miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Powracający do formy, Cody Cooper nie dał szans rywalom w wyścigu klasy Pro Open. Ścigający się na Suzuki RM-Z 450, zawodnik stanął na podium we wszystkich czterech biegach. Pierwsze dwa wyścigi ukończył na pierwszej pozycji, kolejny na drugiej, a ostatni na trzeciej. W klasyfikacji po czterech biegach został liderem spotkania na torze Echo Valley. Wspaniały wynik zapewnił mu powrót do czołowej dziesiątki w klasyfikacji generalnej.

W klasie Pro Lites rozegrano trzy wyścigi. Zawodnik Daniel McCoy, ścigający się na Suzuki RM-Z 250, również stanął na podium we wszystkich biegach. W pierwszym wyścigu dojechał na pozycji drugiej, w drugim na trzeciej, a w ostatnim ponownie na drugiej.  Po trzech biegach został zwycięzcą V rundy. W klasyfikacji generalnej mistrzostw zajmuje trzecią pozycję, tracąc do lidera tylko 52 punkty.

Jay Foreman, Team Rockstar Motul Suzuki Team Manager: ’Daniel McCoy ma realne szanse na walkę o tegoroczny tytuł w klasie Pro Lites. Na razie naszym celem będzie druga pozycja. Strata do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej wynosi tylko dwadzieścia pięć punktów i w najbliższych zawodach chcemy ją zmniejszyć. Wciąż pracujemy nad ustawieniem motocykla Daniela, dlatego w każdej kolejnej rundzie jesteśmy coraz lepsi, szybsi.
Wygrana w obu klasach Mistrzostw Kraju pokazuje, jak dobra jest linia wyścigowych motocykli crossowych Suzuki, oraz jak dobrze spisują się produkty naszego głównego sponsora, firmy Motul’.

MX oznacza Motocross Championship. Zawody mają rangę Międzynarodowych Mistrzostw Kraju i rozgrywane są na otwartych torach danego państwa. Formuła i zasady są niemal identyczne jak w World Motocross. Występuje różne kombinacje liczby biegów w seriach krajowych. Najczęściej podobnie jak w WMX występują dwie kategorie pojemności: klasa MX1, w której ścigają się motocykle czterosuwowe o pojemności do 450 ccm oraz klasa MX2 gdzie czterosuwy mają pojemność do 250 ccm.