Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Starcie na torze Motobota Yamahy z Valentino Rossim – kto okazał się szybszy? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Starcie na torze Motobota Yamahy z Valentino Rossim – kto okazał się szybszy?

Motobot, to robot stworzony przez Yamahę, który został zaprojektowany w jednym celu – by nauczyć się jeździć na motocyklu i robić to lepiej niż najlepsi zawodnicy na świecie. Po dwóch latach pracy nad tym urządzeniem, inżynierowie Yamahy postanowili podjąć próbę wykręcenia lepszego czasu na torze Thunderhill niż Valentino Rossi.

Osobiście uważam, że to tylko kwestia czasu, kiedy autonomiczne pojazdy będą jeździły lepiej od człowieka. Mamy przykład w historii, kiedy to w 1996 roku komputer IBM zdołał w końcu wygrać z szachowym mistrzem Garri Kasparowem.

 

20 lat później jesteśmy świadkami nowej ery – kiedy to humanoidalne roboty stają w szranki z ludźmi przy wykonywaniu tak skomplikowanych czynności jak np. jazda motocyklem. Zobaczcie starcie Rossiego z Motobotem – uspokajam was, Motobotowi jeszcze dużo brakuje do Mistrza, ale co będzie za 3-5 lat?

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści