-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Akcesoria motocyklowe Stalowe przekładki sprzęgła. Ważny dla bezpieczeństwa element napędu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Akcesoria

Stalowe przekładki sprzęgła. Ważny dla bezpieczeństwa element napędu

Sprzęgło motocyklowe ma bardzo trudne zadanie. Przenosi ogromne siły i pracuje w bardzo trudnym środowisku. Należy o nie dbać, bo od jego działania zależy efektywna i bezpieczna jazda. Kluczowym elementem sprzęgła są przekładki.

Nieumiejętne stosowanie sprzęgła, może spowodować jego przedwczesne zużycie. Ale nawet jeżeli obchodzisz się z lewą klamką jak należy, musisz liczyć się z tym, że sprzęgło po pewnym czasie zużyje się.

 

Jeśli zauważysz, że biegi wchodzą z trudem, motocykl delikatnie pełza mimo wciśniętego sprzęgła albo nie przyspiesza, choć wzrastają obroty silnika, może to oznaczać pilną konieczność wymiany całego sprzęgła.

W ofercie TRW znajdują się stalowe tarcze przekładkowe dostępne jako zestawy dla niemal wszystkich modeli. Wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i optymalną wydajność.

 

Stalowe tarcze przekładkowe wyprodukowane są w Niemczech z najwyższej jakości niekorozyjnej stali. Wymiarami i charakterystyką odpowiadają elementom fabrycznym. Sprzedawane są jako kompletny zestaw przeznaczony do konkretnego motocykla.

 

Po czym poznać, że przekładki nadają się do wymiany? Pierwszym objawem mogą być wymienione wcześniej problemy z działaniem sprzęgła. Najbardziej typowym objawem zużytych przekładek jest jednak ich odbarwienie lub odkształcenie. To częsty przypadek, kiedy motocykl używany jest w sporcie.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści