Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Słowacka policja ma dość. Zapowiedziano wytężone kontrole polskich kierowców Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Słowacka policja ma dość. Zapowiedziano wytężone kontrole polskich kierowców

Słowacjk policja zaczęła zwracać szczególną uwagę na styl jazdy polskich kierowców. To efekt tragicznego wypadku, w którym trzech naszych rodaków przyczyniło się do śmiertelnego wypadku w okolicach Dolnego Kubina.

Tego można się było spodziewać – słowacka policja zwiększyła czujność wobec pojazdów z polskimi rejestracjami. Na autostradach i najbardziej uczęszczanych drogach pojawiło się więcej patroli w nieoznakowanych pojazdach, wyposażonych w wideorejestratory.

 

A mandaty u naszych południowych sąsiadów mogą przyprawić o zawrót głowy – nawet niewielkie przekroczenie prędkości, za które Słowacy uważają prędkość wyższą od dopuszczalnej o 1 km/h, może skutkować karą w wysokości 50 euro. Najwyższy mandat, przekroczenie powyżej 70 km/h to już 500 euro.

 

Na spore kłopoty szybcy kierowcy mogą też narazić się na popularnych drogach widokowych – pętli tatrzańskiej (droga 537), Górnej Orawie (droga 520) czy popularnej wśród polskich motocyklistów drodze z Zuberca Do Liptowskiego Mikulasza (584). Słowacka policja zapowiedziała tam wytężone kontrole prędkości i zachowania na drodze.

 

Jak twierdzą słowaccy funkcjonariusze, problemem są także Polacy pracujący w Austrii, którzy na początku i pod koniec weekendu znacznie przekraczają prędkość na autostradach, w drodze do domów i podczas powrotów do pracy.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści