Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Skuter 50 ccm - nowy rekord prędkości Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Skuter 50 ccm - nowy rekord prędkości

Na słonych piaskach pustyni Bonneville został ustanowiony nowy rekord prędkości dla skuterów klasy 50 cm3. Włoski kierowca Fabio Fazi pojechał gruuubo powyżej limitu przewidzianego przez kodeks drogowy dla motorowerów.

Jak się okazuje, istnieją pojazdy napędzane motorowerowymi silnikami 50 cm3, na których całkiem możliwa jest utrata prawa jazdy za bezwstydne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Istnieją również całkiem zawodowe teamy, w których na tych maluchach jeżdżą poważni zawodnicy. Najnowszy rekord prędkości został właśnie ustanowiony na słonej pustyni Bonneville, która od lat jest miejscem tego typu zmagań dla różnych pojazdów, w tym naddźwiękowych aut.

 

 

 

 

Fabio Fazi ze skuterowego teamu Diablo Rosso zaliczył dwa rekordowe przejazdy, mierzone ze startu lotnego na dystansie jednego kilometra i jednej mili. Na odcinku kilometrowym zmierzona rekordowa prędkość wynosiła 114,83 km/h, na długości jednej mili była nieco niższa - 114,263 km/h. Z perspektywy normalnych, szosowych motocykli są to wyniki w sam raz dla pierwszego biegu, ale weźmy pod uwagę, że takie skutery na co dzień nie powinny jeździć szybciej niż 45 km/h.

 

Pobity właśnie rekord należy do kategorii nazwanej w klasyfikacji FIM 1/A2/B/50cc. Team Diablo Rosso planuje kolejne starty, tym razem w kategoriach 85 cm3 i 100 cm3, z Mauro Sanchinim za kierownicą. Jak widać, obok świata potężnych silników i ekstremalnych prędkości, istnieje świat pasjonatów drobnych przyjemności.

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści