Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Skully zwija interes - nie będzie inteligentnych kasków motocyklowych Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Skully zwija interes - nie będzie inteligentnych kasków motocyklowych

W połowie lipca informowaliśmy o zwolnieniu prezesa i współzałożyciela projektu Skully. Teraz okazuje się, że firma zostanie zamknięta.

Kaski Skully zapowiadały się świetnie. Startup uzbierał miliony dolarów przez zbiórki społecznościowe oraz od inwestorów. Swoje kaski otrzymało jednak tylko około stu osób. Winę zrzucono na problemy logistyczne. W połowie lipca został odwołany prezes i współzałożyciel projektu - Marcus Weller. Z firmy wyrzucono również jego brata Mitcha.

 Nowym prezesem Skully miał zostać Martin Fitcher, ale teraz pojawiła się informacja, że firma zostanie zamknięta, a 3000 osób, które zamówiły kaski, będzie musiało obejść się smakiem. Do tego pozostaje kwestia spłacenia długów i fakt, że 50 osób straci pracę. Póki co nie wiadomo, jak firma zamierza spłacić długi.

Wcześniej pojawiły się informacje, że do końca lipca 400 kasków trafi do klientów, a pozostałe zamówienia zostaną zrealizowane przed końcem września. Teraz wiadomo, że tak się nie stanie. Upadek Skully pokazuje, że inwestowanie w startupy to spore ryzyko i może zagrozić pozostałym projektom starającym się o dofinansowanie od przyszłych użytkowników nieistniejących jeszcze produktów lub dużych firm. W Skully wpompowano ponad 15 milionów dolarów. O tym jak poważnie traktowano projekt świadczy fakt, że współpracę ze Skully postanowiła nawiązać między innymi marka Aprilia.

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

oceń ten materiał:
Kask Skully AR-1 prawdopodobnie nigdy nie trafi do sprzedaży Kask Skully AR-1 prawdopodo...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści