Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Skórzana kurtka Huntsman Alpinestars – rasowy caferacer styl Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Skórzana kurtka Huntsman Alpinestars – rasowy caferacer styl test, opinie i oceny

Nigdy nie miałem potrzeby posiadania skórzanej motocyklowej kurtki. Wydawało mi się, że skóry zarezerwowane są dla jeźdźców na kolorowych sportowych szlifierkach, bądź mrocznych członków gangów motocyklowych. Czasy się jednak zmieniły, a ja włożyłem Huntsman Alpinestars – czarną stylową kurtkę niemal stworzoną do przemieszczania się na obecnie najmodniejszych w popkulturze motocyklach: caferacerach, customach i scramblerach rozmaitych. I wiecie co? Zastanawiam się, czy nie dałoby się wyjąć z niej protektorów i użytkować na co dzień, poza sezonem motocyklowym, kiedy bary nadal tętnią życiem, a na przysłowiowe „cafe” należałoby przybyć odpowiednio wystylizowanym.

Huntsman Alpinestars to esencja stylu vintage. Jak dowiedzieliśmy się od dystrybutora, w Polsce segment ubrań stylizowanych na stare wciąż jeszcze raczkuje. I pomimo że cały internet zalewa fala cuztomizingu – przynajmniej ten mój internet, a w zasadzie Facebook, bo przecież obecnie konfigurujesz go i dajesz „like” wg własnych zainteresowań – klientela w naszym kraju jest dość zachowawcza. Mam wrażenie, że to się jednak zmieni, bo przecież już wielokrotnie udowodniliśmy jako naród, że nowinki zza wielkiej, bądź też tej mniejszej wody przychodzą tu z wielkim opóźnieniem.*

 

Kurtka Alpinestars wykonana jest z najwyższej jakości elastycznej skóry licowej odpornej na starcia, wyprawionej tak, by wyglądała na lekko znoszoną. W środku znajdziecie podpinkę z miękkiej bawełny, a w rękawach podszewkę ułatwiającą wkładanie i zdejmowanie. Gwarantuje to przyjemność i łatwość użytkowania, w szczególności gdy pod spód wkładasz tylko T-shirt z krótkim rękawkiem.

 

Zobacz także: Alpinestars ATEM – być jak Marc Marquez

 

Na całej szerokości klatki piersiowej umieszczony jest duży, lecz subtelny napis Alpinestars. Trochę obciach – pomyślałem w pierwszej chwili, ale szybko zmieniłem zdanie. Logo jest w czarnym, identycznym z kurtką kolorze i nadaje skórze rasowego motocyklowego charakteru.

 

Na łokciach, ramionach i barkach zainstalowano, demontowane protektory CE, gwarantujące najwyższy standard bezpieczeństwa. Te okolice – czyli miejsca najbardziej narażone w chwili upadku otrzymały dodatkowe wzmocnienia na szwach. W standardzie kurtka ma piankowy ochraniacz pleców, który w bardzo wygodny sposób układa się na jeźdźcu, gwarantując wygodę. Jeśli chcemy, możemy go jednak wyjąć i zamienić na twardszy protektor NUCLEON KR-R z certyfikatem CE 2 zapewniający jeszcze wyższy poziom ochrony.

 

* Weźmy np. takie wdzianko typu „flek” używane przez punków i skinheadów w latach 80. w Wielkiej Brytanii i nie tylko. Z tego co pamiętam (a urodziłem się w 1980 r.), kurtka ta spopularyzowała się w Polsce na początku lat 90. Przez krótki czas jeździła na festiwale do Jarocina, używana zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, by szybko jednak trafić na grzbiet dresiarzy, którzy z dumą komponowali ją z kreszowym dresem kupionym na Stadionie Dziesięciolecia.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Zobacz galerię

Kurtka skórzana Alpinestars Huntsman w teście Motogen.pl

17
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści