-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Shoei Hornet ADV – kask na szosę i bezdroża Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Shoei Hornet ADV – kask na szosę i bezdroża test, opinie i oceny

Do naszej redakcji zawitał nowy kask o podwójnym przeznaczeniu do jazdy enduro i turystyki motocyklowej - Shoei Hornet ADV w grafice Seeker TC-8. Mieliśmy okazję przetestować tę nową konstrukcję na paru ciekawych szlakach.

Przebieg 0 kilometrów

Zanim wyjechaliśmy na trasę, rozpakowaliśmy pudełko, w którym Shoei Hornet ADV do nas przybył, i przyjrzeliśmy się dokładnie jego zawartości.
Najbardziej widoczne zmiany, w porównaniu do poprzedniego modelu Horneta, to możliwość zdejmowania szyby bez narzędzi i wykręcania śrubek oraz nowy kształt daszka, który zapowiada poprawę właściwości aerodynamicznych.

 

Zobacz też: Łukasz Kędzierski testuje Shoei Hornet ADV kask w teren i na szosę [wideo]


Kaski z daszkiem nie lubią dużych prędkości i podróżowania w tempie autostradowym. Wiele konstrukcji przeznaczonych do jazdy zarówno po bezdrożach, jak i asfalcie boryka się z problemem okiełzania strugi powietrza. Czy Hornet ADV zdobędzie tu wysokie noty?


Kask wykonany jest z dużą starannością, do czego marka zdążyła nas już przyzwyczaić. Konstrukcyjnie otwory wentylacyjne nie zapowiadają niespodzianek, wyglądają na przemyślane i łatwe w obsłudze.

Shoei Hornet ADV  Shoei Hornet ADV
W pudełku znajdują się nosek ułatwiający oddychanie, zapobiegający parowaniu szyby, o co również dba dołączony wizjer Pinlock. Jest także podbródek, który redukuje hałas, ściereczka do czyszczenia, silikon do uszczelek, worek ochronny oraz parę drobiazgów reklamowych.


Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko nałożyć na kask lekką warstwę kurzu, którą można zdobyć w każdej podróży, więc w drogę...

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści