-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Shark Explore-R – kask na szybką szosę i hardcorowy teren Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Shark Explore-R – kask na szybką szosę i hardcorowy teren test, opinie i oceny

Wykonany z włókna węglowego kask Shark Explore-R łączy idealnie dwie funkcjonalności. To skorupa szosowa, którą łatwo transformuje się do wersji off-roadowej. Trochę szkoda, że tylko jeden z tych wariantów jest przyjazny dla osób noszących okulary.

Shark Explore-R zdecydowanie wyróżnia się wzornictwem, a to dlatego, że jest wykonany z karbonu, włókien aramidowych i szklanych. Wygląda mocno futurystycznie, a zarazem trochę industrialnie. Zewnętrzna skorupa podkreśla jego charakter – zadziorny i niezłomny. Kask daje jasny komunikat, że żadnej pracy się nie boi – i tak rzeczywiście jest.

Estetyka wykończenia i materiały

Widać, że projektanci Explore-R przykładali bardzo dużą wagę do aerodynamiki. Stąd też opływowe plastikowe wstawki w górnej części skorupy. Mają one dwa zadania: rozbijanie strumienia wiatru dla uzyskania lepszej aerodynamiki oraz absorbowanie powietrza, które wykorzystywane jest do wentylacji. Dynamiczny system wentylacji złożony z kanałów wbudowanych w skorupę. W praktyce możesz otworzyć wlot powietrza zamontowany na Twoich ustach oraz dodatkowe wloty na czubku głowy i o ile jedziesz, powietrze będzie w przyjemny sposób chłodziło Twoją czaszkę. Kask ma lekko wysuniętą do przodu szczękę, co podkreśla jego off-roadowy charakter. To jednak zupełnie nie burzy jego bryły. Gdy włożymy szosową szybkę, przesunięcie zostaje wizualnie zniwelowane do tego stopnia, że większość ludzi mogłaby się nawet nie zorientować, że to wielofunkcyjny kask. 

 

Wnętrze Explore-R to w pełni wymienna oddychająca wyściółka przystosowana oczywiście do prania. W podbródku projektanci zamieścili schowek, w którym znajduje się śliniak z materiału typu windstopper. To rozwiązanie jest naprawdę przydatne w chłodne dnia oraz gdy oberwie się chmura deszczu. Model jest również przystosowany do montażu fabrycznego zestawu Bluetooth – jest to tu wyjątkowo proste, demontujesz po prostu poduszki, a pod nimi jest miejsce na baterie. W miejscach okalających uszy natomiast jest przestrzeń do montażu głośniczków.

 

Kask Shark Explore-R

 

Panoramiczna szybka wizjera jest tu wyposażona w przeciwmgłowy anti-fog (brak pinlocka). Producent podaje, że szybka ta jest w szczególności odporna na zarysowania i parowanie. Co do pierwszego mogę się w pełni zgodzić, bo po pół roku użytkowania żadnej rysy nie stwierdzono. Gorzej ma się sprawa z parą, która nieubłaganie oblepia szybę, gdy tylko temperatura drastycznie spadnie, a wilgotność powietrza wzrośnie. Jeśli w takich warunkach dodatkowo jedziesz w okularach, to niestety większość przejażdżki będzie wiązała się z walką o widoczność. Najgorzej, gdy w pewnym momencie już nie wiesz, czy wolisz znosić mrożący wiatr owiewającą twarz, czy raczej zwolnić i przedzierać się przez lekko zamgloną rzeczywistość.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Kask Shark Explore-R

20
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści