Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Shark D-Skwal bezpieczny i komfortowy kask integralny Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Shark D-Skwal bezpieczny i komfortowy kask integralny

Shark D-Skwal jest kaskiem integralnym, zastępującym w ofercie producenta popularny, znany i lubiany S-700. Kształt skorupy jest identyczny z tym, zastosowanym w Skwalu ale zrezygnowano z nim z pozycyjnej lampki LED.

Skorupa

Została wykonana z wtryskiwanego termoplastiku. Jest dostępny w rozmiarach XS-XL i jedenastu wersjach lakierowania. Jakość  powłok lakierniczych i dokładność wykonania nie pozostawiają powodów do krytyki. Montaż i spasowanie zawiasów wizjera oraz punktów wentylacyjnych są staranne. Waga kasku to ok 1470g. W teście SHARP D-Skwal osiągnął wynik cztery na pięć gwiazdek.

 

 

Wnętrze wykonano z tkaniny o miłym dotyku...

 

Wnętrze

Wyściółka jest w pełni wyjmowana, wykonana z antyalergicznego i oddychającego, nadającego się do prania mareriału. Dla osób noszących okulary producent przewidział, w części skroniowej, wyjmowane panele. Zastosowane materiały są miłe w dotyku, a jakość i estetyka szwów sprawiają korzystne wrażenie.

 

Wentylacja

W materiałach prasowych Shark chwali się, że system wymiany powietrza został zaprojektowany w oparciu o cyfrowe systemy symulacji. W części przedniej umieszczono dwa (czołowy i szczękowy) wloty powietrza, z tyłu znajdziemy wylot. Dodatkowo znajdziemy otwory doprowadzające powietrze wprost na wizjer, po cichu liczymy zatem na ograniczone parowanie szyby.

 

 

Blenda i deflektor nosowy...

 

 

Wizjer

Szyba wizjera ma zwiększoną odporność na zarysowania. Może znajdować się w 7 położeniach, a kask fabrycznie dostarczany jest z pinlockiem. Wizjer posiada wbudowany filtr UV. Sharka D-Skwal wyposażono w blendę przeciwsłoneczną, także z filtrem UV. Jej wysokość i przepuszczalność świetlna zostały prawidłowo dobrane. Regulacja położenia odbywa się bezstopniowo, za pomocą łatwo dostępnego cięgła z lewej strony kasku.

 

Zapięcie

D-Skwal wykorzystuje śrubę mikrometryczną, co jest najwygodniejszym, dla użytkownika, rozwiązaniem.

 

 

 

Zapięcie mikrometryczne i deflektor "podbrodowy"...

 

Dodatki

Oprócz blendy D-Skwal posiada dwa fajne bajery: deflektor podbrodowy, ograniczający zawirowania powietrza i hałas, oraz deflektor nosowy, zmniejszający parowanie wizjera.

 

Naszym zdaniem

Testowany produkt kosztuje 898,99 zł. Jest nieźle wyposażony, prezentuje przyzwoitą jakość wykonania i bez względu na lakierowanie, wygląda efektownie. Bez eksploatacji przez kilka miesięcy nie możemy nic powiedzieć o trwałości, ale dotychczasowe, testowane przez nas modele Sharka wypadały pod tym względem dobrze. Dlatego zaryzykujemy stwierdzenie że relacja ceny do jakości wydaje się bardzo korzystna...

 

Kask Shark D-Skwal znajduje się w ofercie oficjalnego polskiego importera, firmy Inter Motors.

Autor: Jakub Olkowski
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści