Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Scrambler Cafe Racer 2017 – generator pozytywnych emocji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Scrambler Cafe Racer 2017 – generator pozytywnych emocji test, opinie i oceny

Moda na motocykle klasyczne na szczęście udzieliła się także Ducati. Linię pojazdów nostalgicznych tej marki nazwano Scrambler, a inspiracją jej powstania były pojazdy historyczne z „własnego podwórka”. Przedstawicielem tego segmentu jest Scrambler Cafe Racer.

Motocykle serii Scrambler produkowane są w tych samych zakładach, co reszta modeli Ducati, ale z racji potrzeby zachowania optymalnej ceny producent zrezygnował z wielu zaawansowanych technologicznie komponentów na rzecz prostych, sprawdzonych i dużo tańszych odpowiedników. Przy okazji zrezygnowano także z oficjalnej nazwy marki Ducati. Po Scramblerach z cechami off-roadowymi, w 2017 roku zaprezentowano pierwszego Scramblera przeznaczonego tylko na drogi utwardzone, o nazwie wzbudzającej przyspieszone bicie serca - Cafe Racer. Jest to hołd składany „ulicznym ścigantom” z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Nas najnowszy Scrambler rzucił na kolana, ale nie uprzedzajmy faktów…

Unifikacja

To słowo klucz, które stało się podstawą sukcesu finansowego Harley-Davidsona, oczywiście przy świetnym wsparciu marketingowym… Ducati sięgnęło po podobny schemat, co okazało się być z korzyścią dla naszego portfela. W efekcie, przyglądając się bliżej Cafe Racerowi, znajdziemy mnóstwo elementów charakterystycznych dla całej serii/marki Scrambler.

 

 

Klasyka w pięknym, nowoczesnym wydaniu...

 

 

 

Na szczęście konstrukcja jest bardzo spójna stylistycznie, a do tego jesteśmy absolutnie pozbawieni wrażenia, że ktoś zaoszczędził na komponentach. Dodatkowo klient może wybrać mnóstwo produktów casualowych z linii Scrambler – od koszulek, przez breloczki, torby – wszystko w nostalgicznym, kojarzącym się z latami 60-tymi, klimacie. Jeśli ktoś z was był w Ace Cafe, wczuł się w rolę rockersa sprawdzającego swoje możliwości na pobliskiej obwodnicy, to motocyklem idealnie wpisującym się w ten klimat będzie właśnie Cafe Racer.

Wygląd

Podchodząc z kluczykami w ręku do Cafe Racera zaparkowanego wśród innych modeli marki, mamy dwa odczucia: po pierwsze że „będzie grubo” a po drugie - „jestem szczęśliwcem, bo to najfajniejszy motocykl na placu”. Stylowy, z fenomenalną, klasyczną linią, ale i odrobiną zawadiackiej agresji. Złote wykończenie felg doskonale komponuje się z głęboką czernią lakieru. Jakość wykonania połączeń i spawów jest w tej konstrukcji na bardzo wysokim poziomie.

 

Piękno i wyścigowy klimat...

 

Detalami, które najbardziej przykuły mój wzrok były: piękne, brązowe siedzenie z efektownymi przeszyciami, nakładka na siedzenie pasażera, oraz wielka tablica z polem numerowym z boków pojazdu. O elementach typowych dla nurtu Cafe Racer, takich jak lusterka na końcach kierownicy (clip-on), czy mini owiewka wokół reflektora, nie będziemy pisać, to po prostu widać na zdjęciach. Zabrakło trochę szachownicy na baku (wiem, może to trochę festyn) oraz naklejek z Ace Cafe, ale mimo tych „braków” sprzęt globalnie jest po prostu śliczny.

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Ducati Scrambler Cafe Racer

99
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści