-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Samochód zadenuncjował pijanego kierowcę. Teraz czas na motocykl… Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Samochód zadenuncjował pijanego kierowcę. Teraz czas na motocykl…

Późnym wieczorem w Lublińcu doszło do nietypowego zdarzenia: kierowca BMW zjechał z jezdni i uderzył w przydrożną latarnię. Auto zostało mocno uszkodzone – na tyle, że zadziałał system powiadamiający służby o wypadku. Kierowca w tym czasie…zapadł w drzemkę.

System SOS zamontowany w pojeździe zadziałał zgodnie z przeznaczeniem. Położenie auta, oraz informację o wypadku otrzymało centrum pomocy BMW, które przekazało wiadomość do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz komendy policji. W kilka minut później na miejscu pojawili się policjanci.

 

Obok manetki w R1250RS zamonotowano system SOS...

 

Okazało się, że 42 letni prowadzący auto był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie poszkodowanego. Za jazdę po spożyciu grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do dwóch lata oraz odpowiedzialność za uszkodzenie mienie i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Warto wspomnieć, że aktualnie w każdym nowym samochodzie powinien być montowany system e-Call, który działa w podobny sposób, co zastosowany w BMW. Co ciekawe, w tym roku mieliśmy okazję testować pierwszy motocykl wyposażony w nieobowiązkowy na razie, system SOS, w BMW – R1250RS. Mamy nadzieję, że wkrótce, także w motocyklach stanie się obowiązkowy – czas reakcji przechodniów i świadków wypadku może być kluczowy z punktu widzenia zdrowia poszkodowanych motocyklistów…

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści