-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafił SMK Glide w malowaniu Kyren czyli kombinacji matowej czerni z czerwonymi wstawkami. Jego cena jest zaskakująco niska, dlatego sprawdzimy czy nie jest efektem przesadnej oszczędności na jakości wykonania albo funkcjonalności tego jednego z tańszych kasków szczękowych na rynku…

Skorupa

SMK Glide to kask szczękowy homologowany do poruszania się zarówno z podniesioną jak i opuszczoną szczęką. Dostępny w czterech rozmiarach S-XL  co odpowiada dwóm rozmiarom skorupy. Jest dostępny w siedmiu wersjach kolorystycznych obejmujących od grafik jednokolorowych po modne ostatnio wersje fluo. Wykonany z tworzyw termoplastycznych wewnątrz został wykończony materiałem tłumiącym EPS. Jakość wykonania oraz powłok lakierniczych na całkiem wysokim poziomie.

 

Jakość powłok lakierniczych jest dobra...

 

Sama skorupa oraz mocowania wizjera robią bardzo dobre wrażenie – elementy które nieco odstają od tego wizerunku to wloty powietrza. Tworzywo, z których je wykonano jest wyraźnie gorszej jakości.

Otwieranie szczęki odbywa się za pomocą przycisku na wysokości brody. Po otworzeniu szczęka utrzymuje się w górnym położeniu a jej zamknięcie potwierdza kliknięcie zatrzasków.

Wizjer/blenda

Szyba jak na kask integralny posiada szeroki kąt widzenia. Mechanizm demontujący wizjer jest intuicyjny i nie wymaga narzędzi. Sześć położeń ułatwia korzystanie z kasku w upalne dni i poprawia przewietrzanie. Wraz z kaskiem producent dołącza do zestawu pin-lock zabezpieczający przed parowaniem w chłodne dni. Ponadto wewnątrz kasku zastosowano deflektor nosowy separujący wydychane powietrze od kontaktu z szybą.

 

Gdyby tylko blenda nieco słabiej przepuszczała światło...

 

Blenda jest otwierana cięgłem z lewej strony. Mimo, że system działa sprawnie, cięgło nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika jadącego w rękawiczkach. Oczywiście, jak wszystko wymaga to rozwiązanie wymaga przyzwyczajenia i z czasem przestajemy zwracać uwagę na tą niezbyt istotną niedogodność. Długość blendy jest dobrze dobrana, ale przepuszczalność światła mogłaby być mniejsza – w intensywnie słoneczne dni dość mocno mrużymy oczy.

Wentylacja/aerodynamika

Wentylacja odbywa się za pomocą pojedynczych wlotów w częściach czołowej i szczękowej kasku oraz dwóch otworów wylotowych. To jeden z największych atutów kasku – w ciepłe dni przewiew jest naprawdę dobry. Po zamknięciu wlotów w kasku także czuć delikatny przepływ powietrza. Jeśli komuś przeszkadza, zlikwidujemy go, montując seryjny deflektor podbrodowy.

 

 

 

 

Strony:

Oceń ten materiał:
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] SMK Glide
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] - fot. 2 SMK Glide
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] - fot. 3 SMK Glide
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] - fot. 4 SMK Glide
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] - fot. 5 SMK Glide
SMK Glide - kask szczękowy w dobrej cenie [TEST] - fot. 6 SMK Glide
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści