Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Rząd chce ograniczyć prędkość na autostradach do 120 km/h Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Rząd chce ograniczyć prędkość na autostradach do 120 km/h

W czasie spotkania polskich urzędników odpowiedzialnych za infrastrukturę i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz szefa Europejskiej Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu Antonio Avenoso zaproponowano m.in. ograniczenie dopuszczalnej prędkości na autostradach do 120 km/h.

Co ciekawe okazuje się, że ów spotkanie odbyło się po raz pierwszy. To zastanawiające, bowiem jesteśmy w EU ponad 13 lat ale wreszcie pojawiła się szansa na spójną politykę transportową. Główne propozycje to stworzenie grupy mocno opartej na strukturach rządzących, zajmującej się tylko poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach i mającej wpływ na szybkie zmiany przepisów drogowych.

 

 

Pozostałe najważniejsze propozycje zmian to obniżenie dopuszczalnej prękości na autostradach do 120 km/h (co ma znacząco obniżyć ilośc wypadków), obniżenie prędkości w terenie zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h oraz nadanie pieszym pierwszeństwa jeszcze przed wejściem na pasy.

 

Jak się okazuje statystyki wypadków w Polsce na tle państw EU wypadają bardzo słabo, natomiast Polacy nad wyraz gorliwie przestrzegają obowiązku zapinania pasów, oraz rzadziej niż większość mieszkańców EU wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Wśród niedokończonych dotąd projektów zmian przepisów warto przypomnieć regulacje dotyczące ogumienia zimowego, oświetlenia dróg czy okresu dostosowawczego dla młodych kierowców.

 

Oczywiście o wszelkich zmianach będziemy informować "na bieżąco".

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści