Rossi na Monza Rally - Motogen.pl

Włoch znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej oraz w kategorii „Master Show“.

Tegoroczny mistrz świata MotoGPValentino Rossi w końcu zajął drugie miejsce. Stało się to w miniony weekend, podczas imprezy Monza Rally. Za kierownicą Forda Focusa i z pomocą Carla Cassina, podczas zawodów gwiazd, Włoch pozwolił się wyprzedzić jedynie Rinaldowi Capello.

Rossi i Cassina zajęli również drugie miejsce w kategorii „Master Show“. Po bardzo wyrównanej walce wyprzedzili ich Piero Longhi i Luca Cassol.

Triumfator MotoGP był najszybszą gwiazdą ze świata motocykli. Mistrz świata klasy 250ccmMarco Simoncelli zajął zaledwie 27 miejsce, zaś Roberto i Davide Brivio – obaj ze stajni Fiat Yamaha, byli tuż za Simoncellim.

Kolega z Rossiego z teamu – Jorge Lorenzo zaliczył swój debiut u boku menadżera teamu – Daniele Romagnoli. Lorenzo przekroczył linię mety w Fiacie Punto jako 38.
Alex de Angelis wylądował na końcu listy gwiazd MotoGP, zajmująć 41 miejsce.

Poza przygodą, jaką było Monza Rally, Rossi przygotowuje się do występu na Rally GB, będącego częścią Mistrzostw World Rally, które odbędą się w dniach 4 – 7 grudnia. Przed tym jednak, sześciokrotny mistrz świata weźmie udział w testach Ferrari, a pod koniec roku wróci do swojej regularnej pracy.