-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy tekstyliów Retbike Ret Fit – wszechstronna kurtka w dobrej cenie- test Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu
 
Kurtka Retbike Ret Fit
cena: 570 zł PLN
 
 
Yamaha MT-07 Moto Cage
cena: 27 500 zł PLN
 

Laboratorium

Retbike Ret Fit – wszechstronna kurtka w dobrej cenie- test test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafiła kurtka Retbike Ret Fit z wbudowanym pasem nerkowym. Czy pomysł okazał się trafiony, jakie ma mocne i słabe strony oraz czy jest kolejną pozycją polskiego producenta, którą będziemy polecać – przeczytacie poniżej.

O produktach Retbike sporo pisaliśmy w zeszłym sezonie. Polecaliśmy kurtkę Ret Net do jazdy w  upalne dni, jako świetną alternatywę dla zbroi. Uszyty na miarę kombinezon Ret Explorer miał mnóstwo ciekawych rozwiązań, a jego ergonomia okazała się wzorowa. Bez względu na produkt, Ret Bike dał się poznać jako producent innowacyjnych, przyzwoicie wykonanych ubiorów motocyklowych, sprzedawanych w atrakcyjnych cenach.  Teraz przedstawiamy kurtkę motocyklową Ret Fit.

Wygląd

Jak wspomniałem, kurtkę wyposażono w fabryczny pas nerkowy, zatem krój Ret Fit przypomina przysłowiową fryzurę „czeskiego piłkarza” z końca lat 90. XX wieku: „z przodu krótko, z tyłu długo”. Mówiąc prościej: w przedniej części sięga nieznacznie poniżej pasa, z tyłu zakrywa nerki.

 

Kurtka Retbike Ret Fit


Wygląda efektownie: dynamiczna, z dużą ilością paneli twardej pianki, ma nieco futurystyczny, agresywny klimat. Na klatce piersiowej zastosowano szare wstawki nieźle komponujące się z czarnym kolorem. Zastosowana kolorystyka jest sprzymierzeńcem utrzymywania kurtki w czystości. Dopełnieniem designu są efektowne logotypy producenta i rzepy regulacyjne zakończone gumowymi końcówkami.


Zapięcie to klasyczny suwak wspomagany dwoma paskami – na samym dole, oraz pod brodą. Po bokach znajdziemy wielkie rzepy, dostosowujące przyleganie pasa nerkowego. W kurtce zastosowano kilka elementów regulacyjnych, i odblaskowych ale wrócimy do nich w dalszej części.


Jakość wykonania, szwów i zastosowanych materiałów pod względem wizualnym nie pozostawia powodów do krytyki. 

Materiały

Testowany produkt składa się z trzech warstw. Zewnętrzną wykonano z poliestru. Pod nią znajdziemy membranę Reissa (wypinaną), a warstwa ocieplająca (także wypinana) jest mieszanką włókiem poliamidowych (37%), poliuretanu (13%) oraz, wymienionego już wcześniej, poliestru (50%). Wnętrze kołnierza zarówno warstwy zewnętrznej jak i membrany wykończono przyjemnym w dotyku, polarem.

Wentylacja

Retbike Ret FitKurtka ma siedem punktów wentylacyjnych: trzy na plecach (jeden szeroki, poziomy, oraz dwa mniejsze, pionowe), dwa na klatce piersiowej oraz dwa w okolicy nadgarstków. Szkoda, że w  tych ostatnich, wzorem testowanego wcześniej Ret Explorera, producent nie zastosował podwójnych elementów rozsuwających suwak. Teraz po otwarciu wlotów, jedynym detalem zapobiegającym rozpięciu rękawa jest niewielki rzep. Pod koniec testu spadek skuteczności jego działania nie był drastyczny, ale zauważalny, szczególnie w czasie poruszania się z dużymi prędkościami motocyklami nieobudowanymi.

 

Doświadczenie nam podpowiada, że w perspektywie kilku sezonów, podwójny suwak okazuje się jednak trwalszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Sama wentylacja jest wyjątkowo skuteczna i nawet w upalne dni, do czasu zatrzymania na światłach, nie odczuwamy dyskomfortu termicznego.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Autor: Jakub Olkowski
Zobacz galerię

Kurtka Retbike Ret Fit - test Motogen.pl

32
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści