Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport FMX Red Bull X-Fighters - przystanek w Glen Helen Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

FMX

Red Bull X-Fighters - przystanek w Glen Helen

Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2013 przenosi się z Dubaju do Glen Helen (USA). Będzie to trzeci z sześciu tegorocznych przystanków rywalizacji. W najbliższą sobotę (11 maja) rozegra się walka pomiędzy Danym Torresem, Thomasem Pages i Leviem Sherwoodem, liderami klasyfikacji generalnej. Amerykanin Todd Potter spróbuje obronić tytuł króla wzniesień - Glen Helen z 2012 roku.

Hiszpan Danny Torres po zwycięstwie w Dubaju (12 kwietnia) zajmuje pierwsze miejsce w Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Francuz Thomas Pages, obecnie drugi w rankingu oraz Levi Sherwood z Nowej Zelandii, broniący tytułu mistrza, z pewnością dadzą z siebie wszystko, by odebrać Torresowi prowadzenie.

Zadanie nie będzie łatwe – tor jest jeszcze większy niż w 2012r., tymczasem zarówno Sherwood, jak i Torres preferują mniejsze tory na stadionach. Ich zeszłoroczną rywalizację wspomina Tes Sewell, dyrektor sportowy Red Bull X-Fighters: „Mieli spore trudności ze zmianami wysokości i pokonywaniem dirtowych wzniesień. Masywny ziemny najazd jest najważniejszym elementem Glen Helen. Czy Levi i Dany sprostają zadaniu i wykorzystają olbrzymi tor na swoją korzyść?” – zastanawia się.
Pewne jest, że będziemy mogli zobaczyć najbardziej imponujące kombinacje w historii freestyle motocrossu! W Glen Helen czekają na zawodników pionowa ściana do jazdy oraz ulepszony quarter-pipe, który będzie mógł zostać wykorzystany przez Pages’a, do wykonania swojego skoku „Flair” z obrotem o 540 stopni.
Pages, który rok temu uplasował się tuż za Potterem, idzie w tym sezonie jak burza. Obecnie ma na koncie 165 punktów i traci tylko 15 do Torresa. Zaliczył już zwycięstwo w Mexico City, zachwycając publiczność trickami - „Flair”, „Volt” i „Special Flip”.

Pochodzący z okolic Glen Helen Potter zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z sumą 40 punktów. Jeśli znów wygra na własnym podwórku i zgarnie 100 punktów, może znaleźć się w samym centrum walki o tytuł mistrza Red Bull X-Fighters. W 2012 roku ostatecznie zajął szóstą pozycję, co było jego najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze.
Tymczasem, Nate Adams będzie świętował w Glen Helen swój powrót do rywalizacji. Adams wygrał Światową Serię Red Bull X-Fighters w 2009 i 2010 roku, a w sezonie 2011 zajął drugie miejsce.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w rywalizacji w Glen Helen 2013:
Levi Sherwood (NZL), Tom Pages (FRA), Dany Torres (ESP), Javier Villegas (CHE), Nate Adams (USA), Todd Potter (USA), Josh Sheehan (AUS), Rob Adelberg (AUS), Taka Higashino (JPN), Wes Agee (USA), Adam Jones (USA), David Rinaldo (FRA)

Więcej informacji na stronie: www.redbullxfighters.com.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Przygotowania do rywalizacji w Glen Helen Przygotowania do rywalizacj...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści