Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Red Bull X-Fighters 2013 – znamy lokalizacje Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Red Bull X-Fighters 2013 – znamy lokalizacje

Światowa seria Red Bull X-Fighters w sezonie 2013 poszerza swój zasięg o nowe, wyjątkowe lokalizacje – Azję i Afrykę. Oprócz tradycyjnych już przystanków w Dubaju, Madrycie czy USA najlepsi zawodnicy FMX będą również rywalizować w Osace (Japonia) i Pretorii (Afryka Południowa). Światowa trasa ponownie zahaczy o cudowny Meksyk, który po raz pierwszy gościł zawody w 2010 roku.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters odwiedzi w 2013 roku wszystkie cztery strony świata! Począwszy od Europy, przez Amerykę Północną i Środkową, aż po nowe przystanki w Azji i Afryce.


Gwałtowny wzrost popularności FMX w Azji i Afryce skłonił organizatorów do poszerzenia trasy o nowe państwa. Nie dzieje się to jednak kosztem tradycyjnych przystanków, rozgrywanych m.in. na piaszczystych plażach Dubaju czy na arenie Las Ventas w Madrycie – te pozostają niezmienione. Po raz szósty zawody Red Bull X-Fighters zawitają do Meksyku.
Zwycięzcą serii 2012 i zarazem najmłodszym mistrzem w historii tych zawodów został 21-letni Nowozelandczyk Levi Sherwood. Francuz Thomas Page zakończył tegoroczny sezon na drugim miejscu, a mistrz z 2011 roku – Hiszpan Dany Torres – zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. 


Kalendarz Red Bull X-Fighters 2013:

8 marca  Meksyk (Meksyk)
12 kwietnia  Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
11 maja – Glen Helen (USA)
1 czerwca – Osaka (Japonia)
19 lipca  Madryt (Hiszpania)
31 sierpnia  Pretoria (Afryka Południowa)
 

oceń ten materiał:
Red Bull X-Fighters 2013 – znamy lokalizacje Red Bull X-Fighters 2013 –...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści