Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Raport: buspasy w stolicy po dwóch miesiącach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Raport: buspasy w stolicy po dwóch miesiącach

Od początku maja warszawscy motocykliści mają możliwość legalnego poruszania się buspasami w ciągu dwóch arterii Warszawy: ul. Radzymińskiej oraz na Trasy Łazienkowskiej. Policja podzieliła się statystykami wypadków oraz swoją opinią na ten temat.

Jak podaje portal wp.pl motocykliści w/w buspasami będą mogli legalnie poruszać się do końca października 2019 roku z zastrzeżeniem, że w przypadku niepokojących zjawisk projekt może zostać przerwany. To czas, w którym włodarze Warszawy mają podjąć decyzję, czy wpuścić motocykle na buspasy. Dotychczas użytkownicy jednośladów mogą to legalnie robić m.in. w Bydgoszczy, Krakowie oraz Gdańsku.

 

 

Okazuje się, że przez pierwsze dwa miesiące nie zanotowano w tych miejscach ani jednego wypadku z udziałem motocyklisty. Teraz miasto chce w formie ankiet uzyskać informacje od kierowców autobusów czy współdzielenie buspasa z motocyklistami jest dla nich znaczącym utrudnieniem.

 

Mamy nadzieję, że przed upływem października 2019 Warszawa będzie już przygotowana na stałe wpuszczenie motocyklistów na buspasy. Trzymamy kciuki - oczywiście do tematu będziemy wracać...

 

 

 

Powiązane materiały

Użytkownik
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści