Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Rajd Sardynii 2015: ściganie do zmroku, pomoc rodaka i parujące gogle Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy

Rajd Sardynii 2015: ściganie do zmroku, pomoc rodaka i parujące gogle

Dwa odcinki specjalne po 100 km i rywalizacja od rana do zmroku. Potworny upał, wieczorem deszcz i zaduch, a do tego skomplikowana nawigacja. Organizatorzy zapowiadali, że to może być najtrudniejszy dzień Rajdu Sardynii i tak w rzeczywistości było. Rafał Sonik po tej niesłychanie ciężkiej próbie umocnił się na trzeciej pozycji.

Pierwszy z dwóch odcinków specjalnych drugiego etapu przebiegał dla Rafała Sonika dość spokojnie, choć nie obyło się bez pomyłek. – Lokalni chcieli chyba poprawić trochę trasę i spychaczem zrobili fałszywe odnogi, które nie były zaznaczone w roadbooku. Trafiłem na jedną z nich zaledwie 5 km przed metą i mogło się to źle skończyć – relacjonował.

 

Zawodnik Orlen Team zjechał w miejsce bez wyjścia i choć udało mu się obrócić quad, w żaden sposób nie był w stanie ani wyjechać po śliskiej stromiźnie, ani wypchnąć czterokołowca w pojedynkę. Wrócił więc pieszo na drogę i próbował zatrzymywać konkurentów. – Mohamed powiedział, że mi nie pomoże, bo jestem jego konkurencją. Widząc mój quad w dole i całą sytuację liczył na pewno, że utknę przynajmniej na godzinę, a on odrobi w ten sposób straty. Na całe szczęście zatrzymali się Kamil Wiśniewski i Stephane Marthoud. Razem z wielkim trudem wypchnęliśmy quad z powrotem na trasę. Naprawdę się przy tym mordowaliśmy, więc jestem im bardzo wdzięczny. Będę wnioskował o nagrodę fair play dla obu moich kolegów – opowiadał krakowianin.

 

To jednak nie był koniec przygód. Drugą próbę quadowcy rozpoczęli przed 18, ruszając w deszcz na oes, który miał być najtrudniejszy z całego rajdu. Po chwili przestało padać, ale zrobiło się wilgotno. - Gogle zaczęły mi parować, a że noszę soczewki, to musiałem je co chwilę ściągać. Trochę przez to spadło mi tempo, ale z drugiej strony suma moich błędów wyniosła maksymalnie cztery minuty, więc jestem bardzo zadowolony z tej części rywalizacji.

 

Po całym dniu ścigania zawodnicy udali się na zasłużony odpoczynek. - Jestem zmęczony – muszę wziąć gorący prysznic. A jutro etap maratoński – zapowiedział z uśmiechem Sonik.

 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN. 

 

Wyniki II etapu:

SS2:
1. Sebastien Souday (FRA) 2:13.54
2. Mohamed Abu-Issa (POL) + 9.18
3. Stephane Marthoud (FRA) + 19.38
4. Rafał Sonik (POL) + 20.15
5. Kamil Wiśniewski (POL) +21.40

SS3:
1. Sebastien Souday (FRA) 2:23.41
2. Kamil Wiśniewski (POL) + 11.45
3. Rafał Sonik (POL) + 12.40

 

Klasyfikacja rajdu:

1. Sebastien Souday (FRA) 8:55.51
2. Kamil Wiśniewski (POL) + 41.57
3. Rafał Sonik (POL) + 44.07

zobacz też

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Rafał Sonik - Rajd Sardynii 2015 / fot. Mateusz Szelc Rafał Sonik - Rajd Sardynii...
Rafał Sonik - Rajd Sardynii 2015 / fot. Mateusz Szelc Rafał Sonik - Rajd Sardynii...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści