-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Przepisy 2019: Niedługo mandatu za brak prawa jazdy już nie dostaniesz Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Przepisy 2019: Niedługo mandatu za brak prawa jazdy już nie dostaniesz

Ministerstwo Infrastruktury wraz z Ministerstwem Cyfryzacji pracują nad kolejnymi udogodnieniami dla kierowców. Od 1 października nie musimy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego naszego pojazdu oraz potwierdzenia zawarcia polisy OC. To dopiero początek zapowiadanych zmian, zmian na lepsze!

Dzięki CEPIKowi, elektronicznej bazie gromadzącej dane o pojazdach i kierowcach, policjanci są w stanie sprawdzić nasze dane podczas kontroli drogowej. Wożenie papierowych dokumentów odchodzi zatem powoli do lamusa. Ministerstwa, bazując na możliwościach CEPIKu oraz własnych pomysłach, przygotowały tzw. Pakiet deregulacyjny, czyli kolejne zmiany ułatwiające życie kierowcom. Wśród nich znajdują się np.: likwidacja karty pojazdu, możliwość zachowania przez nowego właściciela dotychczasowych tablic rejestracyjnych pojazdu, zniesienie mandatu za nieposiadanie przy sobie dokumentu prawa jazdy, możliwość rejestracji pojazdu przez Internet, zniesienie obowiązku wydawania tymczasowego dowodu rejestracyjnego, rezygnacja ze szkoleń dla nowych kierowców w okresie próbnym i zmianę tego obowiązku na rzecz kursów doskonalenia jazdy w przypadku popełnienia w tym okresie dwóch wykroczeń.

 

Ww. zmiany będą w życie wprowadzane stopniowo, począwszy od 2019 roku. Nie tylko ułatwią nam życie, ale także obniżą koszty rejestracji pojazdu (brak potrzeby wydania karty pojazdu i tablicy rejestracyjnej to w przypadku zakupu motocykla oszczędność ponad 100 zł).

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści