Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Przekręty na aluminium - czy Wasz motocykl jest zagrożony Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Przekręty na aluminium - czy Wasz motocykl jest zagrożony

Kobe Steel, jeden z największych dostawców aluminium i miedzi w Japonii fałszował dane dotyczące jakości i wytrzymałości dostarczanych produktów. Z surowców Kobe Steel korzystają między innymi Kawasaki i Honda. Czy ich posiadacze mogą obawiać się o mniejszą wytrzymałość konstrukcji swoich motocykli?

Kobe Steel to potentat. Przedwczoraj korporacja przyznała się, że dokonywała fałszerstw dokumentów zawierających specyfikację techniczną dostarczanych surowców a także półproduktów z aluminium i miedzi.

 

 

Linia produkcyjna skuterów Honda...

 

 

 

Z jej usług korzystają Mitsubishi, Nissan, Toyota, Hitachi (koncern produkujący m.in. turbosprężarki i pociągi Shinkansen) a także, co najbardziej interesuje motocyklistów Kawasaki i Honda.

 

Niesprawdzone parametry surowców teoretycznie mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników wspomnianych jednośladów - ich wytrzymałość może być inna, niż na etapie projektowym dla np. ram czy felg. Proceder trwał od 2016r a dotyczy 19300 ton aluminium i blisko 2200 ton miedzi oraz 19400 sztuk gotowych odlewów.

 

Rzecznik Hondy Tamon Kusakabe zapewnił, że Honda bada sprawę i możliwości skutków tej sytuacji ale od dawna ma własny system badania wytrzymałości materiałów od dostawców. Nie wykluczają jednak prewencyjnych wezwań do serwisu właścicieli wybranych modeli.

 

W praktyce użytkownicy nowych modeli Hond czy Kawasaki powinni spać spokojnie. Kontrola wewnętrzna z pewnością dostrzegła by mniej wytrzymałe serie kluczowych dla bezpieczeństwa detali - o sprawie i działaniach rodzimych importerów tych marek będziemy informować...

 

 

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Kawasaki

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści