-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Przedwojenne perełki zostaną zlicytowane w Las Vegas Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Przedwojenne perełki zostaną zlicytowane w Las Vegas

Jedne z najlepszych i najrzadszych przedwojennych motocykli zostaną zlicytowane w styczniu, w Las Vegas przez dom aukcyjny Bonhams.

Już 26 stycznia, w hotelu Rio Hotel & Casino, w Las Vegas ruszy siódma edycja Las Vegas Motorcycle Auction. Tym razem organizatorzy kuszą między innymi przedwojennymi maszynami.

Wśród nich będzie kompletnie odrestaurowany Flying Merkel Twin z 1912 roku. Jeszcze bardziej wyjątkową maszyną ma być Feilbach Limited Twin z 1914 roku. Pozostałe przy życiu egzemplarze tego motocykla można policzyć na palcach jednej ręki. Ten konkretny egzemplarz należał do założyciela marki - Artura Feilbacha. Firma powstała i działała w Milwaukee, ale nie wytrzymała konkurencji z Harleyem. W 1914 roku Feilbach Limited Twin kosztował 290 dolarów i reklama zachwalała, że jest wart każdego centa. Silnik motocykla generuje moc 10 koni mechanicznych.

 Pojawi się również Harley Davidson X8E Silent Grey Fellow z 1912 roku. Model ten jest uważany za jeden z najlepszych motocykli tej marki. Nie zabraknie także motocykli z wózkami bocznymi, a wśród nich będzie brytyjski Matchless z 1919 roku.

Ciekawie wygląda również zestawienie maszyn z lat 30. ubiegłego wieku. Na aukcji pojawią się odrestaurowane egzemplarze motocykli Harley-Davidson EL Knucklehead z 1937 roku i jego rówieśnik - Indian Sport Four.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
1914 Feilbach Limited Twin 1914 Feilbach Limited Twin
1937 Harley-Davidson EL Knucklehead 1937 Harley-Davidson EL Knu...
1937 Indian Sport Four 1937 Indian Sport Four
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści