Przedostatnia runda WSBK na Magny-Cours - Motogen.pl

Superbike
W klasie Superbike pierwsza trójka jest blisko siebie i ciężko mówić o ostatecznych rozstrzygnięciach podczas rundy we Francji. Prowadzi Tom Sykes, który ma 361 punktów, a za nim są Eugene Laverty (338 pkt.) i Sylvain Guintoli (337 pkt.). Ostatnim zawodnikiem, który ma powyżej 300 punktów na koncie jest Marco Melandri (319 pkt.). Pierwszą piątkę zamyka jego zespołowy kolega – Chaz Davies, który zgromadził dotychczas 259 pkt.

Na Laguna Seca w pierwszym wyścigu wygrał Sykes, a za nim do mety dotarli Chaz Davies i Eugene Laverty. W drugim biegu Sykes prowadził przez większość okrążeń, ale w końcu Laverty, Giugliano i Melandri wykorzystali zmęczenie i zniszczone opony brytyjskiego zawodnika, co poskutkowało zepchnięciem go na czwarte miejsce. Rok temu na Magny-Cours pierwszy wyścig wygrał Sylvain Guintoli, a w drugim triumfował Tom Sykes.

Supersport
W klasie Supersport wygrana Lowesa wydaje się być formalnością. Sam ma na koncie 205 punktów, a jego główny rywal – Kenan Sofuoglu – 156 punktów. Trzeci jest Fabien Foret z 121 punktami na koncie, a pierwszą piątkę zamykają Michael Vd Mark (107 pkt.) i Lorenzo Zanetti (99 pkt.).

Zawodnicy klasy Supersport ostatnio startowali w Turcji i wtedy wygrał Sofuoglu przed Lowesem. Rok temu na Magny-Cours wygrał Jules Cluzel, który obecnie jest w klasie Superbike.

Superstock 1000
W Superstock 1000 na czele stawki jest Sylvain Barrier z 165 punktami. Równe 40 punktów traci do niego Niccolo Canepa, a za nimi jest Leandro Mercado (115 pkt.) Pierwszą piątkę zamykają Jeremy Guarnoni (103 pkt.) i Eddi La Marra (85 pkt.). Canepa jechał na Laguna Seca w zastępstwie za Carlosa Checę, ale w obu wyścigach zaliczył upadki. W ten weekend powróci w klasie Superstock 1000.

Klasa Superstock 1000 ostatni raz startowała w tym roku podczas rundy na niemieckim Nurburgring. Wyścig wygrał wtedy Leandro Mercado, drugi był Sylvain Barrier, a trzeci – Niccolo Canepa. Rok temu na Magny-Cours triumfował Jeremy Guarnoni, a Sylvain Barrier był drugi.

Superstock 600 i European Junior Cup
W Superstock 600 generalkę prowadzi Franco Morbidelli z 114 punktami, a dalej w pierwszej trójce znajdują się Christian Gamarino (108 pkt.) i Bastien Chesaux (100 pkt.). Dla European Junior Cup będzie to ostatnia runda w tym sezonie. O pierwsze miejsce będą walczyć Jake Lewis (76 pkt.) i Robin Anne (72 pkt.). O trzecią pozycję bój stoczą Guillaume Raymond (59 pkt.), James Flitcroft (56 pkt.) i Michael Canducci (55 pkt.).

Autor: Wojciech Grzesiak