Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Prezent dla motocyklisty na ostatnią chwilę. Pięć pewnych propozycji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Prezent dla motocyklisty na ostatnią chwilę. Pięć pewnych propozycji

Od razu uspokajamy - nie chodzi tu o ostatnią chwilę motocyklisty, tylko o ostatni tydzień przedświątecznych przygotowań, w czasie których przypominamy sobie, że nie mamy prezentu dla naszego bliskiego miłośnika dwóch kółek. Podpowiadamy, jak wybrnąć z tej sytuacji, tak by wybrany przez nas podarunek sprawił prawdziwą radość i nie zaległ w szafie po wieczność.

Karty upominkowe - jest to prawdopodobnie najbardziej bezpieczny prezent na świecie. W końcu nikt nie zna lepiej potrzeb motocyklisty, niż sam motocyklista, który zamieni zamieszczoną na niej kwotę na potrzebne mu produkty. Zakup takiej karty jest również bardzo wygodny dla osoby obdarowującej - pozwala dokładnie zmieścić się w zaplanowanym budżecie oraz nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu akcesoriów motocyklowych. Wystarczy tylko mniej więcej wiedzieć, jakim motocyklem porusza się ktoś, komu chcemy podarować taką kartę, ewentualnie jakie ma preferencje odnośnie stylu jazdy. Jest turystą, a może śmiga po torze? Preferuje szosę, czy taplanie się w błocie? Karty podarunkowe oferują już dealerzy niemal wszystkich marek, a także wiele sklepów z akcesoriami motocyklowymi.

 

Zestaw chemii motocyklowej - zestawy kosmetyków to polska specjalność, jeśli chodzi o prezenty gwiazdkowe. Niech rzuci kamieniem, kto choć raz w życiu nie dostał (lub nie dał) gustownego pudełka, koniecznie z foliową “szybką”, zza której kusił dezodorant wybijający wszystkie muchy w okolicy, czy woda toaletowa roznosząca aromat właściciela na wszystkich pasażerów w autobusie. Z chemią motocyklową jest nieco inaczej - jest bardzo przydatna w sezonie, a przy tym dosyć droga. Jeśli zdecydujemy się na zakup markowego zestawu, na pewno da on każdemu motocykliście wielką satysfakcję. Produkty zapakowane na prezent oferuje m.in. Motul oraz polska firma Nova Bike. Kosmetyki motocyklowe to kolejna bezpieczna opcja. Znajdziemy je w każdym salonie, sklepie z akcesoriami oraz w sklepach internetowych.

 

Szkolenia motocyklowe - w dziedzinie prowadzenia motocykla praktyki nigdy dość. Warto jednak dochodzić do mistrzostwa pod fachowym okiem, aby oszczędzić sobie nieprzyjemnych, a wręcz niebezpiecznych sytuacji. Opłacone szkolenie z jazdy motocyklem pod okiem doświadczonego instruktora to coś, co każdy motocyklista przyjmie z pocałowaniem ręki. To najlepszy sposób na zwiększenie pewności siebie na drodze (w tym pozytywnym sensie), a także na bezwypadkowe pokonanie kolejnego sezonu na dwóch kółkach. Nawet jeśli mamy w rodzinie motocyklistę z wieloletnim stażem, warto sprawić mu niespodziankę. Może np. nigdy nie jeździł w terenie, a chciałby spróbować swych sił w walce z piachem i krzakami? To czysta frajda!

 

Książki motocyklowe - to również prezent z gatunku szkoleń, ale tym razem teoretycznych, takich, które można odbyć we własnym fotelu. Motocyklowy rynek wydawniczy jest bardzo bogaty, posiada również kilka kultowych pozycji, z którymi każdy kierowca powinien się zapoznać. Jedną z nich jest oczywiście “Motocyklista doskonały”, czyli dwuczęściowy zbiór artykułów publikowanych w prasie motocyklowej przez Davida L. Hougha, uznawany niemal za biblię motocyklizmu. Lista innych polecanych pozycji jest naprawdę bardzo długa, umieścimy tam m.in. “Strategie uliczne”, “Przyśpieszenie - A twist of the wrist” oraz “Pełną kontrolę”. Wiele publikacji poświęconych jest również turystyce motocyklowej. Opisy dalekich wypraw mogą być inspiracją i pożywką dla marzeń na wiele sezonów.

 

Suszarka do odzieży - polski motocyklista wchodząc w nowy sezon jednego zawsze może być pewien. Nie raz i nie dwa trafi w czasie jazdy motocyklem na niespodziewaną ścianę wody. “Sorry, taki mamy klimat”. Przemoczone buty, kask i rękawice, poza oczywistym dyskomfortem, powodują szybkie wychłodzenie organizmu, o totalnym odebraniu radości z jazdy nie wspominając. Jednym z tegorocznych hitów na naszym rynku jest ShoeFresh - urządzenie, które suszy oraz dezynfekuje elementy odzieży. Jest totalnie bezobsługowe, suszy od środka, a przy tym za pomocą ozonu usuwa bakterie i grzyby, powodujące brzydki zapach. Jest przy tym urządzeniem całorocznym - suszy odzież sportową, obuwie narciarskie i inne elementy narażone na wilgoć. ShoeFresh dostępny jest w sklepach internetowych, np. tutaj.

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści