Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Premiery EICMA 2015: Honda CRF1000L Africa Twin – legenda powraca Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Premiery EICMA 2015: Honda CRF1000L Africa Twin – legenda powraca

Mocny dwucylindrowy, litrowy silnik w układzie równoległym umieszczony w lekkiej ramie, zawieszenie przystosowane do dalekich podróży, wyprostowana pozycja kierowcy i szeroka kierownica – te cechy nowej Hondy CRF1000L podkreśla producent. Africa Twin nawiązuje do swej popularnej poprzedniczki XRV750L, ale jest zupełnie nowym motocyklem.

Oprócz wersji standardowej będą sprzedawane również Hondy Africa Twin z dodatkowym wyposażeniem. Pierwsza wersja zaoferuje odłączany ABS w tylnym hamulcu oraz układ kontroli momentu obrotowego (multiple mode Honda Selectable Torque Control HSTC).W drugiej oprócz obu tych układów znajdzie się jeszcze skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem DCT (Dual Clutch Transmission), dzięki której będzie można przełączać biegi ręcznie za pomocą przełącznika na kierownicy lub automatycznie – w dwóch trybach – ekonomicznym i sportowym. Przekładnia DCT została zmodyfikowana tak, aby tryby jazdy dostosować również do warunków offroadowych.


Silnik o pojemności 998 ccm generuje maksymalną moc 70kW przy 7500 obr./min. i moment obrotowy 98 Nm przy 6000 obr./min.


Podwójna kołyskowa rama opiera się na zawieszeniu Showa o pełnej regulacji. Na przedniej osi za hamowanie odpowiadają dwie tarcze pływające typu wave o średnicy 310 mm i promieniowo zamontowane czterotłoczkowe zaciski Nissin z sintermetalowymi klockami. Na tylnej osi zamontowano tarczę o średnicy 256 mm z jednotłoczkowym zaciskiem.


W kokpicie znalazł się negatywowy wyświetlacz LCD (ciemne tło, jasne cyfry i ikony). Jego górna część pokazuje podstawowe dane: prędkość, obroty i poziom paliwa. W dolnej części znajdziemy wiele innych informacji, m.in. wskazania zegara, termometru, liczniki przejechanych kilometrów, informacje o spalaniu itp.

Więcej o motocyklach Honda

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Honda CRF1000L Africa Twin Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin Honda CRF1000L Africa Twin
Honda CRF1000L Africa Twin Honda CRF1000L Africa Twin
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści