Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Premiery EICMA 2015: BMW przedstawia Scramblera R NineT Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Premiery EICMA 2015: BMW przedstawia Scramblera R NineT

BMW Motorrad nawiązuje do lat 50., 60. i 70. minionego wieku podobnie jak inne marki odświeżając tradycję scramblerów, minimalistycznych motocykli, które równie dobrze czuły się na krętych szosach, jak i poza nimi. R NineT Scrambler odwołuje się także do jednej z wersji BMW R 68 zaprezentowanej w 1951 r. na targach motocyklowych we Frankfurcie.

BMW R NineT Scrambler jest wyposażony w klasyczny silnik typu bokser, chłodzony powietrzem i olejem o pojemności 1170 ccm. Generuje on moc 110 KM przy 7750 obr./min., rozwija maksymalny moment obrotowy 116 Nm przy 6000 obr./min. Ta jednostka spełnia wymagania normy czystości spalin EU4. Układ wydechowy z uniesionymi tłumikami zapewnia odpowiednie wrażenia dźwiękowe, a jednocześnie spełnia najnowsze europejskie normy ograniczenia hałasu.


Konstrukcja ramy pozwala na szeroki zakres modyfikacji wyglądu motocykla według upodobań właściciela - kustomizacja stała się ostatnio bardzo modna, więc producenci wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom klientów. W BMW R NineT Scramblerze można np. zdemontować fragment ramy podtrzymujący siedzenie pasażera i zrobić z niego pojazd jednoosobowy. BMW zapowiada zresztą bogaty zestaw firmowych akcesoriów umożliwiających indywidualne przeróbki.


Zwieszenie przednie to tradycyjny widelec teleskopowy o skoku 125 mm. Pojedynczy wahacz z tyłu opiera się na zawieszeniu Paralever, podobnie jak w innych motocyklach BMW z silnikami typu bokser.


Układ hamulcowy z ABS w standardzie tworzą dwie tarcze o średnicy 320 mm współpracujące z 4-tłoczkowymi zaciskami na przedzie oraz jedna tarcza 265-milimetrowa z dwutłoczkowym zaciskiem pływającym z tyłu. Zastosowano przewody hamulcowe w stalowym oplocie.


Dużo uwagi poświęcono ergonomii. Jazda R NineT Scramblerem w wyprostowanej pozycji ma być relaksująca i przyjemna.

Więcej o motocyklach BMW

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
BMW R NineT Scrambler BMW R NineT Scrambler
BMW R NineT Scrambler BMW R NineT Scrambler
BMW R NineT Scrambler BMW R NineT Scrambler
BMW R NineT Scrambler BMW R NineT Scrambler
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści