-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Powrót do XIX w. Komisja Europejska chce wprowadzić... Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Powrót do XIX w. Komisja Europejska chce wprowadzić...

Komisja Europejska planuje wprowadzić przepis nakazujący generowanie dźwięku przez silniki elektryczne służące do napędu pojazdów. W założeniu rozwiązanie ma ostrzegać pieszych przed wtargnięciem na jezdnię, szczególnie osoby niewidome.

Przepisy z roku 2014 określają, że w system imitujący dźwięk pojazdu spalinowego mają zostać wyposażone wszystkie pojazdy nowe oraz importowane na teren EU. Dotychczas istniała możliwość wyłączenia dźwięku, jednak od 1 lipca b.r. będzie on obowiązkowy w użyciu.

 

XIX w, sygnalizacja pojazdu mechanicznego na drodze...

 

Swoją droga fajnie, gdyby rozwiązanie przyczyniło się do poprawy nastroju kierowcy, wcale bym się nie obraził, gdyby niewielkie skutery generowały odgłos zbliżony do stuningowanego V8.

Inna sprawa, że przepis niejako przypomina te wprowadzone jeszcze w XIX wieku, kiedy przed każdym automobilem musiał iść człowiek i sygnalizować otoczeniu zagrożenie machając chorągiewkami…

 

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści