Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Powrót Indiana Chieftain Elite w malowaniu Black Hills Silver Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Powrót Indiana Chieftain Elite w malowaniu Black Hills Silver

Ten motocykl turystyczny klasy ultra-premium jest malowany ręcznie i posiada wysokiej jakości udogodnienia przewidziane dla motocyklistów, którzy oczekują tego, co najlepsze.

Główną cechą nowego modelu jest oszałamiający, wysoce metalizowany lakier w kolorze Black Hills Silver. Jak sama nazwa wskazuje, malowanie zostało zainspirowane przez kopalnie srebra znajdujące się na łańcuchu górskim Black Hills w Południowej Dakocie, w pobliżu miasta Spearfish, gdzie Indian Motorcycle posiada swoją lakiernię wykonującą malowania typu custom.

 

Zespół specjalistów Indian Motorcycle maskuje nadwozie, przykleja szablony, a następnie maluje pistoletem natryskowym każdy z motocykli Chieftain Elite, co w sumie zajmuje 25 roboczogodzin z uwagi na czasochłonne i żmudne procesy ręczne. Co zdumiewające, dzięki ręcznej pracy ludzi nie znajdziemy dwóch takich samych egzemplarzy. Nie ma wątpliwości, że ten wyrazisty i jedyny w swoim rodzaju motocykl będzie wyróżniał się w tłumie.

 

Jak mówi Reid Wilson, dyrektor ds. marketingu i planowania produktu w Indian Motorcycle: „Niezależnie od tego czy jeździsz po mieście, czy poza miastem, Chieftain Elite spełnia swoją obietnicę jako najlepszy motocykl turystyczny dostępny na rynku. Został stworzony po to, aby przyciągać wzrok przechodniów i zapewniać niedoścignione doświadczenia z jazdy dzięki wszystkim najwyższej klasy udogodnieniom jakie posiada“.

 

Chieftain Elite posiada 19-calowe, 10-szprychowe koło przednie we wzorze typu contrast-cut z zawieszeniem skonfigurowanym w sposób zapewniający doskonałą widoczność i poczucie pewności za kierownicą. Chieftain Elite jest wyposażony w najwyższej klasy udogodnienia obejmujące 200-watowy system audio klasy premium, przednią szybę Flare z wysokością regulowaną przyciskiem, aluminiowe odlewane podnóżki pasażera i kierowcy oraz siedzenia motocyklowe z prawdziwej skóry. Nowością w modelu są ozdobne lusterka oraz odświeżone i zmniejszone przełączniki o poprawionej ergonomii.

 

Motocykl oferuje wiele innych udogodnień w standardzie, w tym również Ride Command® – największy, najszybciej działający i najbardziej konfigurowalny system informacyjno-rozrywkowy dostępny na dwóch kółkach. Siedmiocalowy ekran dotykowy z możliwością obsługi w rękawiczkach motocyklowych zapewnia nawigację typu „zakręt po zakręcie“, konfigurowalne ekrany informacyjne dla kierowcy oraz łączność bezprzewodową Bluetooth®. Chieftain Elite posiada również system ABS, tempomat, system monitorowania ciśnienia w oponach, zdalnie zamykane sakwy oraz system bezkluczykowy.

 

Sercem motocykla jest silnik ThunderStroke 111, wielokrotnie nagradzany, amerykański dwucylindrowy silnik widlasty, który generuje potężny moment obrotowy rzędu 150 Nm dostępny na każdym biegu.

 

Dla motocyklistów, którzy oczekują dodatkowej ochrony, przy jednoczesnym zapewnieniu niepowtarzanego stylu i dużej przestrzeni ładunkowej, dostępne są również dopasowane kolorystycznie akcesoria, obejmujące m.in. łatwo otwierany kufer Quick Release Trunk, sztywne dolne owiewki Hard Lower Fairings oraz błotnik przedni Valanced Front Fender.

 

Chieftain Elite stanowi solidne uzupełnienie oferty legendarnych motocykli Indian Motorcycle. Na rynek zostanie wprowadzona jedynie ograniczona liczba tych motocykli. Cena motocykla to 159 000 zł brutto, a jego dostępność w Polsce będzie niedługo potwierdzona.

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści