Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 test, opinie i oceny

Postanowiliście kupić motocykl na dalsze wyjazdy. Zależy Wam, żeby pojazd przewiózł Was, pasażera, trochę bagażu a przede wszystkim był ekonomiczny, trwały, ładny, nowoczesny i całkiem dobrze się prowadził. Chcecie, żeby nie zrujnował Wam kieszeni i żeby była to Yamaha. Wchodzicie do salonu i widzicie dwa całkiem zgrabne pojazdy, o podobnej nazwie, których cena różni się o równo dziesięć tysięcy złotych. Te pojazdy to Yamaha Tracer 700 i Yamaha Tracer 900. I teraz pojawia się poważny dylemat; który z nich wybrać...

Pozornie wydawać by się mogło, że testowane pojazdy nie są dla siebie konkurencją. Pierwszy z nich, to siedemsetka bazująca na budżetowym MT07, który jest świetnym pojazdem do użytku na codzień ale i kompromisem pomiędzy ceną, jakością, wyglądem, wyposażeniem, osiągami i zastosowanymi podzespołami. Ot taki codzienny sprzęt do dojazdów po pracy, wieczornej rundy po mieście czy weekendowego wyjazdu z pasażerką.

 

Tracer 900 bazuje na MT09 która była bezkompromisowym streetfighterem, napakowanym elektroniką i świetnymi, radialnymi hamulcami. Posiadała silnik, który mógł na nowo definiować osiągi motocykla miejskiego. Zatem obydwa pojazdy mają zupełnie różne geny. Czy zatem ich turystyczno-sportowe wcielenia mogą stanowić konkurencję? W moim odczuciu tak, ale o tym na samym końcu. Teraz postaramy się opisać każdego z nich.

 

Zobacz wideo:

 

Który z nich wybrać? Dyskusja trwa...

Nadwozie/pozycja

Tracery zostały wcześniej przetestowane i opisane (test Tracera 700 znajdziecie tutaj, a wersji 900 tutaj). Skoncentrujmy się zatem na różnicach.

 

 

Pozycja kierowcy jest w nich zbliżona. W Tracerze 900 dodatkowo znajdziemy regulację wysokości siedzenia. Mimo to, fotel jest dla kierowcy mniej wygodny i powoduje ucisk kości ogonowej. Tracer 700 ma bardziej miękkie siodło, jest nieco węższy, i sprawia wrażenie, jakby jego obudowa chroniła nieznacznie lepiej, szczególnie okolice ramion i głowy (mowa o osobach o wzroście blisko 190 cm). Węższa sylwetka 700ki zwiększa jej dzielność miejską, a szerokość kierownicy i "handbarów" 900ki powodują, że w korkach czasem trzeba niezłych zdolności, żeby przecisnąć się pomiędzy autami.

 

Pozycja pasażera jest także zbliżona, ale za sprawą bardziej skośnej płaszczyzny siedzenia 900ki, nasz towarzysz podróży ma nieco większą tendencję do zsuwania się w stronę kierowcy. A może to kwestia efektywniejszych hamulców? W opinii mojej pasażerki 700ka jest bardziej komfortowa za sprawą uchwytów rąk i właśnie siodła. Nie znaczy to, że 900ka jest zauważalnie gorsza; obydwa pojazdy są przyjazne i wygodne dla osoby, którą przewozimy.

 

Tracery nie posiadają schowka z prawdziwego zdarzenia, szkoda, że nie zdecydowano się na rozwiązanie znane z choćby FJR1300, czyli podręcznej skrytki w wypełnieniu owiewek.

 

Niektóre komponenty (tylna lampa) są wspólne dla 700 i 900, ale przedni reflektor w 900 zauważalnie góruje skutecznością. Motocykle są podobne, co nie oznacza, takie same. Obydwa narysowano ostrą kreską, a rodowód designu znajdziemy w...topowym supersporcie z końca lat 90tych, Yamasze YZF-R1.

W wersji 700 będziemy zachwyceni dostępem do żarówek przedniego reflektora, w 900 jest to zbędne, bowiem reflektory wykonano w technologii LED.

 

Wymienione podobieństwa detali nadwozia to nie wszystko; podobne są także liczniki, ale Tracer o większej pojemności, ma je znacznie bardziej rozbudowane (o menu obsługujące elektronikę i zwiększoną ilość wskazań komputera pokładowego).

 

Obydwa motocykle możemy doposażyć w dużą ilość akcesoriów turystycznych (kufry, stelaże, inne szyby, a także gmole, oraz elementy stylistyczne).

 

Autor: Jakub Olkowski

Strony:

Oceń ten materiał:
Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 - fot. 7 Yamaha Tracer 900
Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 - fot. 8 Yamaha Tracer 700
Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 - fot. 12 Silnik Yamahy Tracer 700
Porównanie: Yamaha Tracer 700 vs Yamaha Tracer 900 - fot. 14 Silnik Yamahy Tracer 900
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści