Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Turystyka Wyprawy motocyklowe Polskie Zachwyty Motocyklowe, czyli podróże na jednym baku Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Wyprawy

Polskie Zachwyty Motocyklowe, czyli podróże na jednym baku

Ciągnie nas w świat, jeździmy odkrywać dalekie miejsca. Czasem nie doceniamy tego co obok nas. „Fascynuje mnie świat, fascynują inne kultury i chcę je poznawać, ale chciałabym wreszcie zobaczyć to, co mam w zasięgu dwóch godzin jazdy i …baku motocykla” – mówi podróżniczka Ania Jackowska. Stąd pomysł na „Polskie Zachwyty Motocyklowe” – cykl jednodniowych wyjazdów motocyklowych, propagujących turystykę motocyklową.

Każdy wyjazd zaczyna się w Warszawie i każdy ma swój cel – oprócz radości z jazdy motocyklem w planach jest zwiedzenie ciekawego muzeum, lokalna atrakcja.


- Chciałabym zintegrować środowisko ludzi jeżdżących na motocyklach, otwartych na turystykę, kulturę, ludzi ciekawych świata – mówi Ania Jackowska.


30 kwietnia „Zachwyty Motocyklowe” dojechały na Turniej Rycerski w Iłży. Dokładnie w 1050 rocznicę chrztu Polski, na zamek w Iłży, gdzie w 966 roku zatrzymali się Mieszko I i Dobrawa, zjechali wojowie, kupcy, damy. Motocykliści całkiem naturalnie wpisali się w ten krajobraz. W ruinach zamku można było przenieść się w inny czas, na chwilę oderwać się od rzeczywistości, wejść na basztę, spojrzeć na okolicę z innej perspektywy i zachwycić się okolicą.
Podróż do Iłży, dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich „Walentynki” miała wymiar kulinarny. Tradycyjne polskie potrawy w najlepszym, domowym wykonaniu dodały wszystkim sił na kolejne, chłodne 200 km. Niespieszna podróż bocznymi drogami pokazała, jak piękne jest Mazowsze - drogi prowadziły przez mazowieckie sady, lasy, wioski z drewnianymi chatami.

 

Wyprawa do Iłży


To był dobry dzień - jednogłośne stwierdzili uczestnicy, osoby, które zgłosiły swój udział w wydarzeniu na fanpage’u Ani Jackowskiej - Kobieta na motocyklu.


- Niesamowite jest to, że poznajemy się w dniu wyjazdu, pijemy kawę a potem przez cały dzień świetnie się bawimy - mówi Ania Jackowska. - I potrafimy się dogadać mimo różnicy wieku, różnych motocykli. A kiedy wracamy, mamy nadzieję, że to nie ostatni wspólny wyjazd.


Mimo określonego celu, jazda jest dużą improwizacją.


- Jadę tam, gdzie sama nie byłam, nieraz wybieram drogi zupełnie intuicyjnie, wspólnie odkrywamy okolicę. Taki jest urok podróży - podkreśla Ania Jackowska. - Co więcej uczestnicy do ostatniej chwili nie wiedzą, dokąd ich zabiorę.


Projekt ma charakter cykliczny - wyjazdy odbywać się będą raz w miesiącu od kwietnia do października. Udział jest bezpłatny. Informacje o kolejnych wyjazdach znajdziecie na FB: Kobieta na motocyklu. Projektowi patronuje Polski Związek Motorowy. Wsparcie sprzętowe BMW Motorrad Polska.

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Polskie Zachwyty Motocyklowe - Iłża

10
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści