Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Na każdy temat Polski stunt - jest bardzo dobrze i będzie lepiej Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Na każdy temat

Polski stunt - jest bardzo dobrze i będzie lepiej

Po cichu na naszym rodzimym podwórku tworzy się naprawdę dobra scena stuntu z zawodnikami, którzy są w ścisłej światowej czołówce. Rok 2013 umocnił nas w przekonaniu, że stunt trafił w Polsce na – przyrównując - jakieś roponośne źródło i mamy u nas prawdziwych wyjadaczy.

Pomiędzy fascynacją mas papką sprzedawaną przez media przedostaje się poziom naszych zawodników sprawiający, że znajdujemy się w pierwszej lidze z Francją i USA. Przy świadomości, że stunterzy trenują na własną rękę, często dzięki przyzwoleniu właścicieli prywatnych parkingów czy boisk, a przy tym mają takie osiągnięcia, wiemy że jest dobrze. W świadomości stunterów z całego świata nasz kraj istnieje jako mekka wielu świetnych zawodników.

 

Rafał Pasierbek

 

„Wierzchołkiem góry lodowej” z pewnością można nazwać Rafała Pasierbka, znanego wszystkim jako Stunter 13. Bo czy nie jest wybitnym zawodnikiem gość, który m.in. w 2011 roku wygrał wszystkie zawody na jakich się pojawił? A mówimy to zarówno o XDL-ach w USA, zawodach w Anglii, Francji i oczywiście Polsce, czyli wszędzie tam gdzie zawody się liczyły. Chłopaka nie da się nie docenić. Zrobił to nawet książę Dubaju, który zaprosił go na występy podczas mistrzostw świata w skokach spadochronowych. Stuner 13 z roku na rok powiększa wachlarz swoich trików i konsekwentnie łączy je z ogromną precyzją. Niektórzy zarzucają mu zbyt mało żywiołowy styl, jednak jego egzekucja trików i przechodzenie w kolejne bez błędów sprawia, że on po prostu punktuje u sędziów na zawodach. Nie ma się do czego przyczepić, bo jego przejazdy są tak czyste, że alkohol o takim stężeniu jest chemicznie nieosiągalny. Od kilku lat z rzędu to właśnie on wygrywa wszystkie edycje StuntGP w Bydgoszczy, a w 2013 r. po raz kolejny zwyciężał na zawodach XDL. Ostatnio nawet pojawił się mod do GTA V traktujący głównie o stuncie i zgadnijcie kto jest główną postacią całego wydarzenia... zgadliście, Stunter 13. Jednak za jego plecami rośnie groźny przeciwnik i z pewnością jeśli Rafał czuje oddech na plecach, to wie czyj on jest.

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Polski stunt w 2014

36
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści