Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Polski Junak – 10 000 sztuk legendy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Polski Junak – 10 000 sztuk legendy

Dziesięciotysięczny Junak właśnie zjechał z taśmy produkcyjnej Szczecińskiej Fabryki Motocykli. Ta czterosuwowa trzystapięćdziesiątka cieszy się powodzeniem zarówno w kraju jak i za granicą. Kto w tamtych czasach nie chciałby mieć Junaka? Kto nie chciałby go mieć teraz!

 

 

 

Lata 1956 – 1965 to wręcz kultowy czas dla miłośników polskiej motoryzacji. W tym czasie produkowano jedyny dostępny dla ludu motocykl PRL-u napędzany czterosuwowym silnikiem. Ale spokojnie, mamy 1959 rok, a z fabryki wyjechało dopiero 10 000 Junaków M07. Wyprodukowanych zostanie jeszcze 81 400 sztuk Junaka w różnych wersjach: rajdowej M07-R, crossowej M07-C, czy trójkołowej B20 z paką. Po 1959 roku rozpocznie się produkcja najpierw modelu przejściowego, a później całkiem już nowego modelu M10. Posłuchajcie jaka duma bije od lektora czytającego tekst kroniki filmowej i… wcale się temu nie dziwimy!

 

Więcej o motocyklach Junak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści