Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Policyjne BMW z Sokółki jeździło bez rejestracji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Policyjne BMW z Sokółki jeździło bez rejestracji

Całkiem niedawno informowaliśmy, że policja zakupiła 140 nieoznakowanych radiowozów marki BMW, mających dyscyplinować piratów drogowych. Jeden z radiowozów trafił do Sokółki w woj. Podlaskim.

Przeczytaj koniecznie: Policyjna samowolka? Za co możesz stracić prawo jazdy...

 

Podczas uroczystości święcenia wymienionego radiowozu okazało się, że pojazd zamiast cywilnych posiada policyjne numery. Co ważniejsze, okazało się, że zarówno na tablicach rejestracyjnych, jak i szybie pojazdu nie zostały umieszczone naklejki homologacyjne.

 

Radiowóz z Sokółki bez naklejek homologacyjnych

 

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej w Sokółce sierżant Kamil Kozłowski w następujący sposób ustosunkował się do zarzutów:

 

Sprawdź koniecznie: Jak rozpoznać nowe tajniackie radiowozy policyjne BMW 330i X-drive

 

"(...) Informuję, że nieoznakowany policyjny radiowóz marki BMW 330i przekazany w dniu 02.01.2018 r. do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, podczas jazdy demonstracyjnej po drodze publicznej faktycznie poruszał się bez naklejek rejestracyjnych. Tablice rejestracyjne, które widnieją na zdjęciach są tablicami "tymczasowymi", przeznaczonymi dla pojazdów służbowych oznakowanych. Radiowóz BMW jako pojazd nieoznakowany docelowo będzie posiadał cywilne tablice rejestracyjne. Numer HPMA722 jest zarejestrowany i przypisany do w/w samochodu służbowego do momentu zakończenia procedury uzyskania dla tego pojazdu numerów cywilnych. Zapewniamy, że z chwilą zmiany numerów rejestracyjnych dopełnione zostaną wszelkie normy dotyczące oznakowania pojazdu w naklejki rejestracyjne. Funkcjonariusz, który kierował radiowozem w dniu 02.01.2018 r. za popełnione wykroczenie został pouczony. Dopilnujemy, żeby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

 

 (...) Numery rejestracyjne rozpoczynające się od liter HPM... przyporządkowane są wszystkim oznakowanym pojazdom służbowym użytkowanym przez Podlaską Policję. W tym sensie, tablice o numerze HPMA722 stanowią "tymczasowe" numery rejestracyjne nieoznakowanego pojazdu BMW 330i przydzielonego Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. Jak już informowałem, pojazd ten docelowo posiadał będzie cywilne numery rejestracyjne po zakończeniu procedury ich nadania. Proszę więc nie mylić tymczasowych tablic rejestracyjnych w rozumieniu ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (czerwone cyfry i litery na białym tle) z numerami rejestracyjnymi przydzielonymi przez MSWiA pojazdom służbowym Podlaskiej Policji."

 

Skoro policjanci nie dopełnili formalności dotyczących odpowiedniego oznakowania pojazdu nie powinni poruszać się nim po drodze publicznej, a także prezentować w akcji. Tym bardziej, że jako organ respektujący praworządność muszą sami dawać dobry przykład.

 

Jak udało się ustalić pojazd otrzymał już wymagane naklejki homologacyjne.

 

źródło: motoryzacja.interia.pl

 

Zobacz także: Nowe radary laserowe LTI 20/20 TruCam. Czy musimy płacić mandaty?

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści