Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Policyjna Honda CBF 1000 w rowie – co się stało? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Policyjna Honda CBF 1000 w rowie – co się stało?

Jazda motocyklem wcale nie jest tak prosta, na jaką wygląda. Wyszkolenie motocyklisty, który sprawnie będzie poruszał się jednośladem w ruchu ulicznym, niemożliwe jest podczas krótkiego kursu na prawo jazdy. Ciekawe jakie doświadczenie za kierownicą jednośladów miał ten policjant i co tu się tak naprawdę stało?

W Internecie można znaleźć wiele filmów pokazujących wyszkolenie polskich policjantów w jeździe motocyklem, a raczej… jego brak. Czasem na litrowe motocykle Honda CBF 1000, w jakie głównie wyposażona jest polska policja, wsiadają funkcjonariusze mający zakurzone uprawnienia kat. A i nic więcej. A przecież do wykonywania czynności służbowych podczas jazdy motocyklem potrzeba dużo większy umiejętności niż do zwyczajnej, relaksacyjnej przejażdżki własnym sprzętem.

 

Ale wróćmy do załączonego video. Co mogło się stać, że policyjny motocykl wylądował w rowie? Nie widać drugiego uczestnika zdarzenia, ale za to zauważamy delikatny łuk drogi. Czyżby niedostosowanie prędkości do umiejętności i wyprostowanie zakrętu było przyczyną wypadku…? Jak myślicie?

 

Więcej o motocyklach Honda
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści