Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Policja zdyscyplinuje kierowców za pomocą dronów i teleobiektywów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Policja zdyscyplinuje kierowców za pomocą dronów i teleobiektywów

Mundurowi z drogówki otrzymali nowy sprzęt mający pomóc w wyłapywaniu kierowców nie korzystających z pasów bezpieczeństwa oraz rozmawiających przez telefon w czasie jazdy.

Cuda, wianki, lustrzanki

Na nowości w wyposażeniu funkcjonariuszy składają się aparaty fotograficzne (lustrzanki) z dużymi teleobiektywami zapewniającymi konkretne przybliżenie. Fotografowanie z dużej odległości ma być narzędziem egzekwującym i dokumentującym jazdę bez pasów oraz rozmowę przez telefon. W przypadku, kiedy ukarany będzie kwestionował zasadność mandatu lub zapnie pasy w ostatniej chwili, zdjęcie stanie się dowodem popełnienia wykroczenia.

Funkcjonariusze będą wypatrywać także aut jadących bez włączonych świateł.

 

Policyjny dron...

Drony

Ale to nie wszystko. Katowicka policja testuje drony wyposażone w kamery wideo. Poruszające się nad skrzyżowaniami mają rejestrować kierowców i pieszych ignorujących czerwone światło. Nagrania z dronów trafiają do patrolu (zlokalizowanego w pobliżu namierzanego skrzyżowania) mającego zatrzymać łamiących prawo.

 

Jakość obrazu z kamer z dronów jest wystarczającej jakości aby wychwycić kierowców bez zapiętych pasów czy użytkowników telefonów komórkowych rozmawiających w czasie jazdy.

 

Jeśli testy wypadną pomyślnie do policji trafi znaczna liczba dronów…

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści