Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Policja wściekła na Google - wystosowała pismo ze skargą Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Policja wściekła na Google - wystosowała pismo ze skargą

Nowojorscy policjanci w oficjalnym piśmie do przedstawicieli firmy Google skarżą się na działanie aplikacji Waze, która jest własnością tego internetowego potentata. Według stróżów prawa Waze utrudnia walkę z piratami drogowymi.

Aplikacja Waze, która od 2013 roku należy do Google, to taki amerykański Yanosik. Policjanci z Nowego Yorku uważają, że przez nią właśnie nie mogą skutecznie kontrolować kierowców, którzy łamią prawo. Aplikacja ostrzegając przed kontrolami drogowymi nie pozwala wyłapywać im kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, nie zapinających pasów bezpieczeństwa czy przewożących nieprzepisową liczbę osób, co przyczynia się do pogorszenia bezpieczeństwa na miejskich arteriach.

 

Co na to przedstawiciele Google? Tłumaczą się, że Waze powstała jako aplikacja ostrzegająca kierowców przed limitami prędkości, co przyczynia się do ich wolniejszej, a zatem bezpieczniejszej jazdy.

 

Raczej nie wydaje się nam, żeby konsorcjum internetowe odpuściło, bo przecież już teraz wiadomo, że pracują nad funkcją ostrzegania o kontrolach radarowych w swoich Mapach Google. Ciekawe też jest to, że polskiej policji jakoś Yanosik nie przeszkadza, przynajmniej oficjanie…

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści