Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Polak Potrafi: Replika Indiana 1913 z Dolnego Śląska Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Polak Potrafi: Replika Indiana 1913 z Dolnego Śląska

Przeszło 100 lat temu na amerykańskie ulice wyjechał Indian 1913. Stał się symbolem światowej motoryzacji i ikoną przemysłu motoryzacyjnego zza oceanu. Oprócz tego został inspiracją. Na Dolnym Śląsku właśnie teraz powstaje projekt, któremu natchnienie dał Indian. Projekt, który wspiera akcje charytatywną i oddaje hołd korzeniom motocykli. Poznajcie replikę 1913.

Zbiornik i siedzenie na kowadle, zawieszenie oraz rama na giętarce własnej produkcji, do tego oryginalna lampa karbidowa z XX w. i specyficzna, robiona ręcznie kierownica. To jedne z wyjątkowych cech repliki. W dzisiejszych czasach rzemieślnicze podejście jest w cenie. Charakter jest w cenie. Właśnie dlatego w produkcji postawiono na samodzielnie wykonane komponenty.

 

 

Obok idei spopularyzowania klasycznych wzorców stoi jeszcze jedna, nawet ważniejsza. To chęć przekuwania pasji na dobro. Właśnie dlatego autorzy podjęli współpracę z fundacją crowdfundingową polakpotrafi.pl, a dzięki temu z polakpomaga.pl. Cel całej akcji jest prosty – zdobycie środków w celu ukończenia projektu a następnie przekazanie motocykla na aukcję charytatywną. Zero filozofii.

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/replika-motocykla-1913

 

 

Przyczynkiem do powstania myśli o stworzeniu kolekcjonerskiego jednośladu były zloty. To na nich twórcy zobaczyli, jak wielką uwagę przyciągają stare maszyny. Łączą młodych i starszych. Zafascynowanych niecodziennym widokiem żółtodziobów oraz nostalgicznych wyjadaczy. To one wygrywają konkursy i stanowią perły zjazdów motocykli. Jednocześnie wciąż z wiadomych względów stanowią deficyt, a stan na aukcjach nie zawsze spełnia wymogi fanów oldtimerów. Wobec tej sytuacji zaszła potrzeba odświeżenia starych wzorów i przywrócenia im należnego miejsca w świadomości każdego motocyklisty.

 

 

Ktoś mógłby zapytać „Ale co to znaczy replika? Do kogo to jest skierowane”. Odpowiedź jest prosta. Motocykl jak na razie nie będzie przeznaczony do ruchu drogowego. Wszystko jednak jest możliwe i istnieje spora szansa na uzyskanie homologacji. Do tej pory jednak docelowym adresatem produktu są kolekcjonerzy, fascynaci oraz biznesmeni. To przede wszystkim wizytówka. Wizytówka zeszłej epoki na nowej kartce.

 

 

 

 

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści