Polacy zadowoleni z wyścigu quadów w Pont de Vaux - Motogen.pl

Najbardziej prestiżowy i emocjonujący wyścig quadów w Europie, Maxxis Pont De Vaux Mundial du QUAD, odbył się w dniach 21–23 sierpnia we francuskiej miejscowości Pont de Vaux. Była to już 23. edycja zawodów, nieoficjalnie nazywanych Mistrzostwami Świata.

Zawody rozpoczęły się od wielkiej parady i prezentacji zawodników jadących w 110 ekipach. Polskę reprezentowała ATV SPORT Racing Team w składzie Roman Miłkowski i Marek Pająk, startujących na Suzuki LTR450. Po dwunastu godzinach zaciętej rywalizacji ukończyli wyścig na 53. pozycji. To doskonały wynik dla debiutującego Romana Miłkowskiego.

Roman Miłkowski:
Wyścig ukończyliśmy na 53 pozycji i jest to dla nas wielki sukces! Naszym celem było przede wszystkim ukończenie wyścigu na linii mety i udało nam się. Sprzęt nas nie zawiódł mimo, że było to 12 godzin jazdy w „pełnym ogniu” po trasie, gdzie na prostych dochodzi się nawet do 140km/h.

Pierwsze miejsce w wyścigu zajęła inna załoga, francuska ekipa w składzie Gilloir Yoann, Bonnard Mathieu i Abfalter Jean, także jadąca na Suzuki LTR450.